پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
چند نکته فنی در مورد پمپ های آب
نوشته شده در جمعه 2 اردیبهشت 1390
ساعت : ساعت 21 و 37 دقیقه و 01 ثانیه
نویسنده : محمد باقریان
هیچوقت و به هیچ عنوان پمپ را بدون آب روشن نکنید.در پمپ های 1 اسب پروانه و کاسه دیفیوزر به شدت تحت تاثیر گرما میباشند.که اگر پمپ بدون آب کار کند به سرعت آنها را خراب میکند یا به اصلاح میسوزاند.و در تمامی پمپ ها نافی یا سیل آنها پلاستیکی میباشد که با گرما فاسد شده و آب از آن نشت میکند.

اگر پمپ را به مدت بیش از 1 هفته استفاده نمیکنید حتما باید آب داخل منبع و کلگی پمپ را از طریق پیچ هوا که در همه پمپ ها تعبیه شده اند خالی کنید و قبل از این کار بایستی برق پمپ کاملا قطع شده باشد.

بدنه پمپ را نپوشانید.اگر مجبور به پوشانیدن آن هستید حداقل باید فاصله ای بین بدنه پمپ و آن جسم باشد.و پشت پمپ در هیچ شرایطی نباید پوشیده شود.و هوای آزاد به پوسته پمپ راه داشته باشد.زیرا اینگونه دینام ها از طریق هوا بدنه آن ها خنک میشود.و پروانه ای که در انتهای پمپ هست این وظیفه را دارد که هوا را به سطح دینام هدایت کند تا باعث خنکی آن شود.


این لیست به مرور زمان تکمیل خواهد شد

 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ایزدی نیا یکشنبه 3 اردیبهشت 1391 ساعت 09 و 44 دقیقه و 34 ثانیه
با سلام....مجتمعی 48 واحدی در 6 طبقه و سیستم گرمایش پکیج داریم...در طبقات 1 و 2 نوسان فشار و دما و درطبقات 5 و 6 کمبود فشار داریم...یک پمپ 1.5 اسب پنتاکس cb160 مستقیما روی شبکه نصب کرده ایم و انشعاب کنتور هم 1 اینچ است حجم مخزن تحت فشار هم 25 لیتر بود که 100 لیتری نصب کردیم....همینک فشار طبقات بالایی بهتر شده است....اما هنوز مطلوب نیست...سه شرکت پیشنهاد بوستر پمپ با اینورتر و هزینه 5 تا 7 میلیونی و تانک 3000 لیتری در کنار پمپ داده اند....یک نفر پیشنهاد افزایش قطر انشعاب اداره آب(خرید انشعاب) داده است یک نفر گفته باید قطر لوله آب داخل ساختمان را زیاد کرد...به نظر شما بهترین راهکار ها به ترتیب اولویت کدامند؟
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام دوست عزیز.
خدمت شما عرض کنم که افزایش قطر انشعاب به شما و فشار ساختمانتان هیچ کمکی نخواهد کرد و فقط یگ هزینه برای شما به ارمغان میاورد.
در مورد پیشنهاد اخر هم که گفتند لوله ها باید قطرشان زیاد شود باید عرض کنم که اگر لوله های دارای قطر کمی هستن باید تعویض شوند.کاش قطر لوله های خود را مینوشتین تا بتوانم بهتر و راحت تر شما را راهنمایی کنم.ولی نبایستی از 2.5 کمتر باشند و نرمال ساختمان شما لوله 3 میباشد.
بهترین سیستم موجود در دنیا نصب اینورتور است.البته باید نصب طبق اصول باشد وگرنه هیچ سیستمی نمیتواند جوابگوی مشکل شما باشد.شما میتوانید با یک تماس از مشاوره شرکت ما بهرمند شوید.بازگویی همه تجربیات بنده در این محفل نمیگنجد.ولی اولین راهکار ایده آلترین و پرهزینه ترین راهکار است.پیشنهاد دوم به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود و پیشنهاد سوم به عنوان آخرین راهکار کاربرد دارد.یعنی اگر با بوستر پمپ نیز فشار به حد مطلوب نرسید.به شما پیشنهاد میکنم حتما با مشاورین ما تماس بگیرید.زیرا در پیشنهاد اول نیز نکات ریزی هست که با پرداخت به آنها میتوان هزینه نهایی را کاهش داد.
شنبه 19 آذر 1390 ساعت 11 و 24 دقیقه و 06 ثانیه
پمپ ما تند تند خاموش و روشن می شود چگونه اتوماتیک آنالوگ آنرا تنظیم کنم 2 تا پیج برای تنظیم دارد یکی با فنر بزرگ دیگری با فنر کوچکتر
محمود شنبه 3 اردیبهشت 1390 ساعت 13 و 46 دقیقه و 09 ثانیه
باسلام وتشكرازتوضیحات خوب شما میخواستم بدانم چطورمیتوان پمپ ابی راكه به منبع اب درپشت بام نصب شده درزمستان ازیخ زدگی حفظ كرد. ممنون
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات