پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
جواب سوالهای شما
نوشته شده در جمعه 9 اردیبهشت 1390
ساعت : ساعت 16 و 45 دقیقه و 51 ثانیه
نویسنده : محمد باقریان
باسلام وتشكرازتوضیحات خوب شما میخواستم بدانم چطورمیتوان پمپ ابی راكه به منبع اب درپشت بام نصب شده درزمستان ازیخ زدگی حفظ كرد.

با تشکر از شما که از وبلاگ ما دیدن کردید.

در جواب شما باید متذکر بشوم که شما اشاره ای به کار کردن یا نکردن پمپ در ان مقطع از سال نکردید.و هرکدام از این دو معقوله راه حلهای گوناگونی دارد که من به هر دو جواب خواهم داد.
اگر در زمستان فشار آب شهر به قدری است که شما از پمپ استفاده ای نمیکنید و ان را از برق میکشید باید عرض کنم که فقط از برق کشیدن پمپ اکتفا نمیکند.زیرا آب هنوز در کله گی یا به عبارت دیگر در جلوی پمپ باقی هست.و این آب در زمستان یخ زده و باعث ترکیدن کله گی و خسارات دیگر میشود.برای خالی کردن پمپ ابتدا آن را از برق جدا کرده.سپس فلکه ورودی پمپ را ببندید.متذکر میشوم در مرحله اول فقط فلکه ورودی پمپ.سپس یک شیر آب سرد باز کرده تا آب داخل پمپ خالی شود.و دیگر آبی از شیر نیاید.سپس شیر آب را بسته و فلکه خروجی پمپ را نیز ببندید.سپس در جلوی پمپ ها معمولا پیچی وجود دارد به عنوان پیچ هوا.آن را باز کنید تا بقیه آب نیز خارج شود.اکنون پمپ شما عاری از آب هست و میتوانید تا زمانی که به آن احتیاج ندارید آن را رها کنید.

در صورتی که پمپ شما در طول پمپاژ آب یخ میزند بایستی محفظه ای آلمینیومی برای آن بسازید و آن را با پشم شیشه کاملا عایق کنید به طوری که هوا به پمپ برسد تا دینام آن خنک بماند.در ضمن لوله ورود و خروج همچنین منبع خود را نیز کاملا عایق کنید.
سلام .پمپ اب در پشت منبع آب آشامیدنی قرار دارد هر صبح پس از باز شدن شیر آب آب زنگ زده بیرون می یریزد ودوبار آب صاف می شودچگونه میشود مشکل بر طرف کرد ؟


با سلام خدمت شما دوست عزیز.بدلیل نبود توضیحات کافی جواب بنده نیز از قطعیت برخوردار نیست و سعی میکنم با توجه به تجربه ام جواب شما را بدم.
اگر آب شرب شما شرین باشد این امکان برای هر پمپ چدنی اتفاق می افتد.زیرا آب شیرین دارای اکسیژن بیشتری نسبت به آب شور هست. و کلگی پمپ های معمولی چدنی هست.به همین خاطر حتی ماندن چند ساعت آب درون کلگی باعث فرسوده شدن کلگی و در نتیجه ایجاد آب زنگ زده میشود.تنها راه شما این است که پمپی را بخرید که کلگی جلوی آن استیل باشد.در این صورت مشکل شما به طور کل برطف میشود.از طرفی اینگونه پمپ ها قیمت بیشتری نسبت به پمپ های چدنی دارند ولی از زنگ زدگی و فرسودگی کاملا در امان اند
.


بقیه سوال و جواب ها را در ادامه مطلب ببینید

سلام : فرق بین فولوتر قدیمی با برقی چیه ؟ كدام طول عمر بیشتری داره ؟وپیشنهاد شما برای نصب بر روی منبع آب كدام ( البته پمپ آب ، قبل از منبع نصب می باشد كه منبع نیز در پشت بام طبقه سوم می باشد )
با تشكر

سلام خدمت شما دوست عزیز.
فکر میکنم منظورتون فولیتر هست و شیر برقی.فولیتر کلید اتوماتیکی هست که اکثرا روی کفکش ها و شناورها که داخل چاه آب قرار میگیرند استفاده میشود.ولی طبق گفته شما میشود روی منبع های آب هم آنها را نصب کرد.باز هم میگم این وسلیه برای این کار ساخته نشده.از طرفی شیر برقی که از اسم اون هم پیداست که برای اینگونه مصارف ساخته میشود.و نظر ما هم روی شیر برقی است.ولی در کل شرایط شما تعیین میکند کدامیک طول عمر بیشتری برای شما دارد.به هر حال برای استفاده هر دو شما نیازمن کشیدن کابل از پمپ به منبع هستید.فرقی نمیکند منبع کجا قرار گرفته.هر دو وسیله با مکانیک خاص خود بعد از پر شدن منبع پمپ را خاموش و بعد از خالی شدن روشن میکند.امیدوارم جوابتان را داده باشم.سلام خسته نباشید
سوال اینه كه وقتی شیر آب و كم باز میكنیم جریان آب زود زود كم و زیاد میشه و پمپ هم زود روشن خاموش میشه ولی وقتی زیاد باز میكنیم این حالت بوجود نمیاد و پمپ تا زمانی كه شیر آب و نبستیم مستقیم كار میكنه. از راهنمایی شما بی نهایت ممنونم میشم.

سلام به شما دوست عزیز
متاسفانه پمپ شما یک یا چند تا از وسائلش خراب شده است که باید هر چه زودتر اقدام به تعمیر یا تعویض آن قطعات بکنید.بهتر است از یک تعمیرکار پمپ بخواهید تا با مراجعه به محل پمپ شما را بازدید و مشکلات را برطرف کند.این اتفاق ممکن است بدلیل سوراخ شدن و یا به اصطلاح گشاد شدن تیوپ منبع و یا تنظیم نبودن اتوماتیک و یا خراب شدن پروانه پمپ و ... صورت بگیرد.در هر صورت بهتر است خودتان وارد عمل نشوید و از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.در غیر این صورت ممکن است شما عیب یکی از قطعات رو بگیرید و متوجه بقیه اشکالات نشوید.با سلام و تشکر از حسن توجه شما
برای تنظیم باد درون مخزن چگونه عمل می شود
اول باید آب مخزن خالی شده و در این حالت فشار باد به 25 برسد ؟

سلام به شما دوست عزیز.بله.فشار باد درون منبع در صورتی که خالی از آب است باید 25 باشد.البته فشار باد به متراژ واحد شما و طبقه شما بستگی دارد و تنظیم.ولی در کل همینطور است که خودتان گفتید.
با سلام خدمت شما .پمپ ساختمان ما که دارای 11 واحد می باشد از نوع دیجیتالی است . ما در شهر کرج زندگی می کنیم.سوال من از شما این است که اگر فشار آب به طور ناگهانی کم و زیادشود مشکل آن چیست ؟ تعمیر کار مشکل را از تیوپ آن دانسته و به خاطر تعویض آن از ما مبلغ 60000 تومان دریافت نموده است می خواهم بدانم این مبلغ همان مبلغی است که باید دریافت می کرد ؟با سپاس فراوان از شما

با سلام به شما دوست عزیز.من در پست بالا اشاره کردم که دقیقا توضیح بدهید تا بتوانم راحت تر شما را راهنمایی کنم.شما دوست عزیز میگین پمپ تان دیجیتالی است بعد میگین تعمیر کار تیوپ عوض کرده.کلیدهای اتوماتیک دیجیتالی تیوپی ندارد که عوض بشود.اگر شما منبع تحت فشار بزرگ دارید.باید مارک آن و حجم آن را بگویید تا بتوانم راهنماییتان بکنم.تیوپ منبع ها از 20 هزار تومان شروع میشود تا بالا.حالا اینکه چه برندی هست و حجم منبع شما چقدر است من نمیدانم.پمپ ما تند تند خاموش و روشن می شود چگونه اتوماتیک آنالوگ آنرا تنظیم کنم 2 تا پیج برای تنظیم دارد یکی با فنر بزرگ دیگری با فنر کوچکتر

سلام به شما.خاموش و روشن شدن سریع پمپ عوامل زیادی دارد.یکی از این عوامل که خود شما به آن اشاره کردید تنظیم نبودن اتوماتیک است.عوامل دیگری مانند باد نداشتن منبع و یا سوراخ بود تیوپ و... نیز در این امر دخیل هستند.پس حتما این موارد را چک کنید.در جواب به ادامه سوال شما دوست عزیز باید بگویم که ظاهر امر همانچیزیست که شما گفتید.فقط دوتا فنر هست.اما برای تنظیم نمودن اتوماتیک فقط آن دو فنر تاثیر ندارند.عوامل دیگه ای هم دخیل هست.مثلا فشار آب ورودی ،فشار مورد نیاز واحد شما ،سایز و متراژ لوله و... که باید در امر تنظیم محاسبه شوند.آموزش تنظیم چیزی نیست که در چند خط بتوان آنرا توضیح داد.پیشنهاد میشود از یک متخصص در امر پمپ کمک بخواهید

سلام
در منزل ما یک پمپ آب با مخزن تحت فشار 80 لیتری موجود است فشار باد این مخزن چقدر باید باشد؟
سلام به شما دوست گرامی.
باد درون منبع های تحت فشار به چند عامل مهم بستگی دارد.اول تعداد طبقات و واحد یا واحدهایی که قرار است از این منبع فشار آب مورد نیاز خود را برآورده کنند.دوم نحوه تنظیم اتوماتیک است.که گزینه دوم بستگی تام به فشار لازم خانه یا واحد شما دارد.سوم فشار اولیه پمپ برای استارت زدن است و... این تنظیمات باید از طرف فرد متخصص محاسبه شود و بر فشار باد منبع و فشار اتوماتیک اعمال شود.پمپ لوورا ایتالیا 5/.اسب دارم برای طبقه 4 بدون مخزن ذخیره مستقیم سر راه لوله وصله با اتوماتیک دیجیتال صدای زیاد تولید میکنه چکار کنم ؟

سلام به شما.پمپ های نیم اسب به پمپ های محیطی معروفند.در اینگونه پمپ ها از پروانه های برنجی استفاده میشود و طراحی کاسه دیفیوزر آنها بگونه ای است که فاصله پروانه تا کاسه کمتر از یک میلیمتر است.از طرفی پروانه روی میله آزادانه حرکت میکند زیرا باید با جریان آب خود را تنظیم کند.صدایی ناشی از پمپ شما بخاطر برخورد پروانه با کاسه هست و هیچ راه حلی برای کم کردن صدای آن نیست.زیرا اگر این پمپ ها صدا ندهد به معنای آنست که خراب میباشد.یعنی پروانه روی میله جام کرده که در آنصورت آب را پمپاژ نمیکند.شما میبایست مدل 1 اسب را انتخاب کنید زیرا پمپ نیم اسب مناسب برای 4 طبقه نیست و سر وصدای زیادی دارد.باسلام خسته نباشید آقای مهندس درمنزل ماازاتوماتیك بانام پنتاكس استفاده شده وبه قول شما برای پر كردن لیوان آب هم پمپ باید كار كند توصیه شماچیست؟درضمن داخل اتوماتیك پیچ +و _ وجود آن برای چیست؟ وصدای پمپ ما نسبتازیاد است پمپ تازه است بانام پنتاكس؟باتشكر
با سلام خدمت شما.من مهندسی ندارم.همه جواب ها از روی تجربه من و برادران توو این زمینه هست.
در مورد جواب سوال شما باید بگویم که توصیه ما استفاده از کلیدهای اتوماتیک معمولی است که همراه با منبع تحت فشار نصب میشوند.البته انها هم باید از جنس درجه یک باشند وگرنه جنس نامرغوب از هرنظر اذیت خودش را دارد.پیچی که در داخل اتوماتیک هست به اصلاح برای تنظیم زمان روشن شدن است که در واقع هیچ تاثیری در روند کار اینگونه اتوماتیک ها ندارد.یکی از معایب این اتوماتیک ها اینست که پمپ را زیاد روشن نگه میدارد و پمپ بیش از حد کار میکند.بهمین خاطر بلبرینگها نیز زودتر خراب شده و سروصدای پمپ ها عموما بخاطر خرابی بلبرینگ هاست.شما بایستی اتوماتیک آنالوگ نصب کنید و اگر منبع شما زود به زود خراب میشود راه حلی دارد که باید به آن عمل کنید.

با سلام....مجتمعی 48 واحدی در 6 طبقه و سیستم گرمایش پکیج داریم...در طبقات 1 و 2 نوسان فشار و دما و درطبقات 5 و 6 کمبود فشار داریم...یک پمپ 1.5 اسب پنتاکس cb160 مستقیما روی شبکه نصب کرده ایم و انشعاب کنتور هم 1 اینچ است حجم مخزن تحت فشار هم 25 لیتر بود که 100 لیتری نصب کردیم....همینک فشار طبقات بالایی بهتر شده است....اما هنوز مطلوب نیست...سه شرکت پیشنهاد بوستر پمپ با اینورتر و هزینه 5 تا 7 میلیونی و تانک 3000 لیتری در کنار پمپ داده اند....یک نفر پیشنهاد افزایش قطر انشعاب اداره آب(خرید انشعاب) داده است یک نفر گفته باید قطر لوله آب داخل ساختمان را زیاد کرد...به نظر شما بهترین راهکار ها به ترتیب اولویت کدامند؟

سلام دوست عزیز.
خدمت شما عرض کنم که افزایش قطر انشعاب به شما و فشار ساختمانتان هیچ کمکی نخواهد کرد و فقط یک هزینه برای شما به ارمغان میاورد.
در مورد پیشنهاد اخر هم که گفتند لوله ها باید قطرشان زیاد شود باید عرض کنم که اگر لوله های دارای قطر کمی هستن باید تعویض شوند.اگر شما قطر لوله های خود را مینوشتین میتوانستم بهتر و راحت تر شما را راهنمایی کنم.ولی نبایستی از 2.5 کمتر باشند و نرمال ساختمان شما لوله 3 میباشد.
بهترین سیستم موجود در دنیا بوستر پمپ است.البته بوستر پمپها بصورت پک کامل قابل خریداری هستند که فکر نمیکنم با 7میلیون جوابگوی ساختمان شما باشند.لذا بهترین کار نصب اینورتر بر روی پمپ خودتان است.و شرکت ما میتواند با کمترین هزینه پمپ ساختمانتان را به بوستر پمپ تبدیل کند.در ضمن م میتوانیم یک پمپ به عنوان یدک نیز برای شما تعبیه کنیم که در ساعات و روزهای اوج فشار به کمک پمپ اصلی بیاید و یا در صورت خرابی پمپ اصلی پمپ یدک به صورت خودکار وارد سیستم شود.البته باید نصب طبق اصول باشد وگرنه هیچ سیستمی نمیتواند جوابگوی مشکل شما باشد.شما میتوانید با یک تماس از مشاوره شرکت ما بهرمند شوید.بازگویی همه تجربیات بنده در این محفل نمیگنجد.ولی بصورت خلاصه اولین پیشنهاد ایده آلترین و پرهزینه ترین راهکار است.راهکار دوم به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود و پیشنهاد سوم به عنوان آخرین راهکار کاربرد دارد.یعنی اگر با بوستر پمپ نیز فشار به حد مطلوب نرسید باید عیب را در سیستم لوله کشی جستجو کنید.


سلام؛ خیلی خوشحالم که افراد خوشفکری مثل شما در محیط اینترنت چنین امکانی را فراهم کرده اند و این نشان از آگاهی بالای شما دارد و مشخص است که فقط فروشنده نیستید. فقط یک سؤال: آیا در شهر تهران هم امکان استفاده از خدمات شما هست؟ چون بنده نیاز فوری به کمک افرادی مثل شما دارم.

سلام.خواهش میکنم.شما لطف دارین.بالاخره باید از هر پتانسیلی برای خدمت رسانی استفاده کرد.در حال حاضر شرکت ما فقط در خصوص هوشمند سازی میتواند کل ایران را پوشش دهد.در سایر امور هنوز نتوانستیم افراد مورد نظر و کاردانی را در شهرستانها برای اعطای نمایندگی بیابیم.در صورت پیدا شدن اینگونه موسسه ها آدرس و شماره تلفن های آنها در وبلاگ قرار میگیرد.


حمید مرادی
با سلام
آیا کنرل های اتوماتیک که به جای مخزن های بادی قدیمی استفاده میشوند قابلیت تنظیم فشار اب را دارند
به طور مثال اگر روی (3 بار) پمپ را خاموش میکند با تنظیم روی (1 بار) قطع کند؟
یا برای اینکار باید از فشار شکن استفاده کنیم

سلام ب شما دوست عزیز.متاسفانه اینگونه اتوماتیکها هیچگونه تنظیمی بر روی فشار نمیگذارند و اگر در مدلهایی پیچی گذاشته شده اصولا سرکاری است و کاربردی ندارد.فقط اتوماتیکهای آنالوگ دارای تنظیم فشار هستند.


یاسر
با سلام...یک ساختمان 5 طبقه 10 واحدی هستیم و در طبقه 5 در یک واحد 83 متری به صورت 4 نفره زندگی می کنیم...فشار آب مخصوصا در ایام تعطیل خیلی کم بود...سازنده ساختمان اتاقی با 9 شیر آب و 9 پریز برق در طبفه 1- تعبیه کرده ...من هم یک پمپ پنتاکس 1 اسب مدل CAM100 و یک تانک 500 لیتری نصب کردم و از یک اتوماتیک مارک BRIO مدل 2000M برای راه اندازی پمپ استفاده کردم...الان پمپ در فشار 3 بار روشن و در 5 بار خاموش می شود...فشار واحد هم خوب شده است...گاهی بعد از حمام رفتن متعدد این اتوماتیک به حالت OFF می رود و باید آن را RESET کرد...مشکل از کجاست؟

سلام
قبلا در پستی تمام معایب اینگونه اتوماتیک هارا ذکر کرده ام.اینگونه اتوماتیکها هیچ استانداردی ندارند.و از هیچ روش خاصی برای اتوماتیک استفاده نمیکنند.داخل آنها یک آهنربا است.در صورتی که آهنربا بالا رود پمپ روشن و در صورتی که پایین بیاید پمپ خاموش میشود.مشکلات زیادی هم در همین زمینه بوجود میاورند.هر کدام به یک نحوی مشکل ساز میشوند.پیشنهاد ما به شما اینست ک از اتوماتیک آنالوگ استفاده کنید و چون در طبقه 5 هستین حتما منبع تحات فشار با حجم بالاتر و مناسب ارتفاعتان بخرید.تا بعدها با مشکل پاره شدن تیوپ مواجه نشوید.احتمالا کیت اتوماتیک شما ایراد پیدا کرده است.


امیر
با عرض سلام و خسته نباشید
طبقه سوم هستیم و یک پمپ با مخزن حدود 20 لیتر در طبقه هم کف داریم . 
وقتی فشار آب از یه حدی کمتر شد پمپ یکسره شروع به کار میکنه و اصلا هم قطع نمیشه و فشار آب هم به مقدار مورد نظر نمی رسه فشار باد مخزن هم حدود 25 هست .در حالی که طبقه چهارم چنین مشکلی رو ندارند.

یا سلام خدمت شما
پمپ شما به یک سرویس کلی احتیاج دارد.به یک سرویسکار اهل فن مراجعه کنید انشالله که مشکلتان برطرف خواهد شد.


با سلام و تشكر از توضیحات بسیار خوب و ارزنده شما
با توجه به استفاده ما در یك آپارتمان 4 واحدی با متراژ هر واحد 47 متر كه قبلا پمپ آب این ساختمان از سیستم تیوپی
استفاده می كردیم كه متاسفانه تپوپ تركید و شخصی كه برای تعمیر آمد پیشنهاد اتوماتیك برقی را داد و سیستم قبلی را برداشت ولی متاسفانه مشكلی كه برای ما وجود دارد این است كه زمانی پمپ روشن می شود و شروع به كار میكند كنتور آب ناگهانی چند عقربه را با سرعت بسیار زیاد رد می كند یا به اصطلاح پرش می كند كه فكر می كنم با عث زیاد شدن پول آب می شود و جدیدا مشكلی كه داریم در روزهای جمعه آب واحدها قطع می شود و باید پمپ آب را یكبار از برق بكشیم و بزنیم تا كار كند

سلام و ممنون از شما
منظور شما رو از پرش کنتور نفهمیدم.بهرحال چه با سیستم آنالوگ و چه در سیستم دیجیتال مکش پمپ فرقی نمیکند و در هر دو حالت پمپ حداکثر قدرت خود را برای مک و فشار آب میگذارد.در نتیجه پمپ شما در زیاد آمدن پول آب تاثیری ندارد مگر اینکه مصرف بالا باشد.البته در یک صورت احتمال این میرود ک چون سیستم دیجیتال حداکثر فشار را در داخل سیستم لوله کشی میکند پس از آن طرف هم آب با فشار بیشتری به نازل میرسد و باعث میشود مصرف آب بطور محسوسی افزایش پیدا کند.در مورد سوال دوم هم بنظر میرسد در روزهای تعطیل آب به مقدار لازم به پمپ شما نمیرسد و در صورت درست بودن این فرضیه اتوماتیک های دیجیتال پمپ را قطع میکنند تا از سوختن آن جلوگیری کنند و در صورت کشیدن و زدن به پریز برق سیستم ریست شده و به حالت اولیه باز میگردد و پمپ را روشن میکند.در پایان به شما پیشنهاد میشود با توجه به ساختمانتان یک منبع ذخیره قبل از پمپ بگذارید که این کار نیز شرایطی دارد.در صورت لزوم با مشاورین ما تماس بگیرین.

یاسر
با سلام
بسیار وبلاگ مفید و ارزنده ای دارید از شما متشکرم...همانطور که در سوالات قبلی گفتم یک اتوماتیک مدل بریو با قیمت 70 هزار تومان روی پمپ پنتاکس 1 اسب cam100 نصب کردم...دومشکل دارم لصفا راهنمایی کنید:
1- آب سرد ساختمان با فشار خوب ولی با دمای بالا در اختیار ما قرار می گیرد...کله گی پمپ هم داغ است شاید داغی از پمپ باشد...نظر شما چیست؟
2- پمپ زیاد روشن می شود و خاموش می شود...تصمیم دارم یک مخزن فشار نصب کنم...ایا باید از همین اتومات استفاده کنم یا باید از اتومات آنالوگ استفاده کنم؟ چه مارکی؟ با چه قیمتی؟ چه مخزنی برای ما در طبقه 5 مناسب است؟چه مارکی؟چند هست؟
با تشکرسلام ممنون از لطف شما
در مورد سوالهاتون یک جواب میدهم که هر دو را حل کند.سیستم اتوماتیکتان را عوض کنید.به همین راحتی مشکلاتتون برطرف میشه.
مقداری توضیح میدهم تا بهتر متوجه بشین.مشکل اول شما ناشی از مشکل دوم شماست.یعنی بیش از حد کار کردن پمپ باعث میشه آب درون پمپ داغ بشود و وقتی شیر را باز میکنید آب داغ بجای آب سرد تحویل میگیرید.بدین معنی که شما مصرف آب نداربد ولی پمپ مرتب خاموش و روشن میشود که باعث میشود آب راکد در کلگی پمپ داغ شود.حال شما اگر اتوماتیک دیجیتال خود را بردارید و از اتوماتیک آنالوگ استفاده کنید مشکل دوم خود را حل میکنید.با حل کردن مشکل دوم خود بخود مشکل اول هم حل میشود.
برای تعویض اتوماتیک کلا باید سیستم عوض شود.یعنی شما باید اتوماتیک.پنج راهی.منبع تحت فشار و گیج را جایگزین اتوماتیک فعلی خود بکنید.منبع تحت فشار را نمیشود با اتوماتیک فعلی شما نصب کرد.چون سیستمشان با هم متفاوت است.
در مورد برند نمیتوان نظر درستی داد.چون معلوم نیست چه برندی در بازار شهر شما وجود دارد یا اگر کالا را با اسم ایتالیا یا مکزیک میدهند واقعا از همانجا تهیه شده باشد.
ولی در حالت کلی قطعات ایتالیایی کیفیت بالایی دارند.که باز هم مشمول همه قطعات نمیشود.
برندهایی که در بازار قم بسیار با کیفیت هستند عبارتند از.اتوماتیک ایتالیا با رنگ طوسی.منبع تحت فشار آرنیک ایرانی 24 لیتر.گیج لاکی پرو چینی.پنج راهی برنجی چینی.
البته باتوجه به طبقه ای ک شما سکونت دارین بهتر است منبع تحت فشار خود را 50 لیتری بخرید.بهترین منبع در بازار قم وست ترکیه-هامک ترکیه هستند.


بهرام-صدایی شبیه سوت گوش خراش
من در طبقه پنجم ساکن هستم و پمپ آب در طبقه پارکینگ واقع است. هنگام شروع به کار پمپ صدای سوت گوش خراشی در منزل ما شنیده میشود...جالب اینجاست که چنین صدایی در هیچ قسمت از پارکینگ شنیده نمی شود !! لطفا راهنمایی کنید.
سلام خدمت شما
کاش اطلاعات بیشتری از پمپتان میدادید اینکه چه مدلی هست و یا چه برندی که حداقل بتوانم از روی تجربه شما را راهنمایی کنم.وگرنه تا کار را نبینم نمیتوانم دقیق بگویم از کجای پمپ هست.در بعضی از پمپ های چینی هنگام راه اندازی بعلت سنگین بودن پروانه آب پخش کن همچین صداهایی شنیده میشود اما نه آنقدر زیاد که تا طبقه 5 برسد.بهتر است پمپ خودتان را به یک سرویس کار ماهر نشان بدهید.ممکن است از بلبرینگ های پمپ باشد که اگر جام کنند سوختن پمپتان حتمی است.


میثم
با سلام و خسته نباشید. پمپ ساختمان ما حتی وقتی هیچ شیری باز نیست فشارش كاهش یافته و این مسئله موجب خاموش و روشن شدن پیاپی پمپ می شود. و پس از چند بار خاموش و روشن شدن یكسره می شود و فشار را در مقدار بالایی ثابت نگه می دارد. پس از بررسی متوجه شدم كه با خاموش شدن پمپ ، آب داخل تیوپ آن به داخل منبع باز می گردد. می خواستم بدانم مشكل دقیقا از كدام قسمت پمپ است و راه حل آن چیست؟ و همینطور دلیل یكسره ماندن پمپ حتی در فشاری بیشتر از مقدار تنظیم شده برای آن چه می تواند باشد ؟ با تشكر

سلام خدمت شما دوست عزیز.با توجه به گفته های شما معلوم میشود عیب سیستم شما یکی نیست و دارای چندین عیب است.بنظر با ایجاد اولین ایراد به آن رسیدگی نشده و این کار باعث شده دیگر قطعات نیز معیوب شوند.اگر تیوپ منبع شما خراب باشد آب پشت آن جمع میشود اما به داخل تیوپ باز نمیگردد.
به معنی دیگر آب بین تیوپ و منبع در هیچ صورتی حرکت ندارد.چه منبع سالم باشد چه نباشد.اینکه پمپ شما حتی با مصرف نداشتن آب روشن میشود میتواند چندین ایراد برای آن شمرد.مثلا اینکه آب در جایی هرز میرود.یا اینکه کولرهای شما آب مصرف میکند.یا فلاش تانکها.همچنین میتواند ایراد از آب ورودی به ساختمان باشد.دلیل یکسره شدن نیز زیاد است.از خراب شدن اتوماتیک گرفته تا باد نداشتن منبع و یا حتی خراب بودن گیج که فشار را بیش از حد نشان میدهد اما در واقع آن فشار در لوله ها نیست.بهتر است با یک تعمیرکار متخصص پمپ تماس گرفته و از نزدیک سیستم را به او نشان دهید.متاسفانه بدون دیدن کار نظر قطعی دادن کار مشکلیست.حتی در بعضی موارد باعث خرابی بیشتر میشود.


علی شمسی
مخزن تحت فشار
باسلام
علت صدای شدید پمپ تحت فشار چیست؟
مخزن تحت فشار بدون تیوپ برای ساختمان 17 واحدی مطلوب است؟

سلام به شما دوست عزیز.علت صدای بیش از حد پمپ ها میتواند در چند مورد باشد.اولین و محتمل ترین آن خراب شدن بلبرینگهای پمپ است.در کارهای فنی مهمترین بخش کار عیب یابی میباشد.به طوری که اگر مشخص نشود ایراد دستگاه به چه علتی رخ داده میتواند دوباره دردسر ساز شود.
لذا فهمیدن علت رخ دادن مشکلات در پمپ بسیار مهمتر از رفع آن عیب میباشد.در اولین فرصت با یک تعمیرکار مجربر تماس گرفته و پمپ را به ایشان نشان دهید.اگر بلبرینگهای پمپ شما خراب باشد از چند عامل میتواند نشئت بگیرد.اول اینکه سیل پمپ شما خراب باشد و آب به درون بلبرینگ راه پیدا کرده باشد.
دوم اینکه پمپ بیش از حد کار کرده باشد.سوم اینکه بلبرینگ عمر مفید خود را کرده و خشک کار کرده است و...
مخزنهای تحت فشار بدون تیوپ دیگر تحت فشار نیستند و تبدیل به مخزنهای ذخیره میشوند!پس در عمل اگر منبعی بدون تیوپ باشد بودن و یا نبودن آن یکی است.برای ساختمان شما بهترین راه حل استفاده از منبع تحت فشار با حجم بالاتر است که قابل محاسبه و اندازه گیری است.
رضا
بهترین انتخاب در خرید پمپ اب
با عرض سلام و خسته نباشید.
راستش یك آپارتمان 8 واحدی و چهار طبقه. ساكنین قرار گذاشتن پمپ بخرن. حالا میخوایم بهترین انتخاب رو با توجه به بودجه داشته باشیم. با پرسو جو به مدل پنتاكسCB160 كه 1.5 اسب هستش رسیدیم. میخوام نظرتونو بدونم و اینكه مخزن با چه حجمی بهتره و اینكه استهلاك كمتره داشته باشه پمپ. ممنون از راهنمایتون. ممنون میشم زودتو جواب بدید. موفق باشید.

سلام به شما.برای خرید پمپ قابل استفاده در یک بلوک و ساختمان فاکتورهای زیادی دخیل هستند.اینکه شما این مدل رو انتخاب کردید بسیار چالش برانگیز هست.اول اینکه چرا پنتاکس باشد و برند دیگری نباشد؟دوم اینکه آیا فرد متخصصی به شما کمک کرده در این مورد یا فقط از راه پرس و جو به این نتیجه رسیدید؟از همه اینها گذشته آیا شما میدانید هد و دبی مورد نیاز ساختمانتان چقدر است؟فشار ورودی شهر در منطقه شما چی؟
همانطور که ابتدا گفتم طراحی پمپ برای یک بلوک و یا ساختمان و یا حتی یک واحد از یک ساختمان نیازمند دانستن یکسری از اطلاعات در مورد آن موقعیت مورد نظر است.در طراحی های شرکت ما حتی آب مورد نیاز هر واحد محاسبه شده و مورد تحلیل قرار میگیرد و با توجه به دبی و هد مورد نیاز شما و البته ماکزیموم دبی و هد پمپ های موجود در بازار مدلی را انتخاب و به مشتری پیشنهاد میدهیم.این مرحله از کار جزء مشاوره نمیباشد و اگر شما به شرکتهای مجاز هم بروید برای انجام اینگونه محاسبات از شما وجه دریافت میکنند.
پیشنهاد بنده به شما در این وضعیت بازار اینست که هرگز از روی تجربه دیگران و یا حتی گفته های فروشنده ها مدل پمپ مورد نیازتان را انتخاب نکنید.زیرا حتی اگر 1 درصد هم احتمال بدین پمپ جوابگوی نیازتان نباشد آنوقت ضرر متحمل شده شما بسیار بیشتر از هزینه محاسبه اولیه میباشد.

 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حمید یکشنبه 7 شهریور 1395 ساعت 08 و 18 دقیقه و 28 ثانیه
با سلام ما یك ساختمان 8 واحدی هستیم پمپ آب پنتاكس نصب نموده ایم قبض برق این ماه 170 هزار تومن آمده مشكل از چیست
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام دوست عزیز.معمولا پمپ ها روی برق عمومی ساختمان نصب میشوند.شما اول مطمئن شوید که برق مصرفی شما قطعا از طرف پمپ است نه آسانسور یا لامپ های پارکینگ یا غیره اگر از این بابت مطمئن شدید برای خلاصی از مصرف برق بالا باید پمپ اینورتری نصب کنید.با تشکر
شهاب جمعه 13 آذر 1394 ساعت 16 و 00 دقیقه و 44 ثانیه
باسلام خدمت جناب مهندس
بنده یک عدد پمپ یک اسب چینی برای یک آپارتمان چهار واحدی حدود شش ماه پیش به همراه یک ست کنترل چینی خریده و نصب کردم که بعد از سه چهار ماه پمپ یکسره شد و دوباره ست کنترل را عوض کردم و درست شد اما بازم همون مشکل پیش اومده اما لوله کش میگه هم ست کنترل سالمه هم پمپ ولی دلیل یکسره بودن پمپ نامشخصه لطفا راهنمایی کنید با تشکر
محمد باقریان پاسخ داد:
پاسخ ارسال شد
صاحبی یکشنبه 3 آبان 1394 ساعت 16 و 50 دقیقه و 44 ثانیه
با سلام
اکثرا فشار روی 2 با بوده ولی بادکنک ها بیش از چند ماه کار نمیکنند یا سوارخ شده و آب نشت میکن به داخل مخزن یا خیلی باد شده و حالت ارتجاعی دیگر ندارند .
مشکل دیگر اینکه در یکیج و زیر دوش آب با تغییر فشار سرد و گرم میشود.
فشار را بین حداقل 2.2 و حد اکثر 4.5 تنظیم نمودم لطفا راهنمایی فرمایید.
محمد باقریان پاسخ داد:
جواب سوالتان ارسال شد
کلات یکشنبه 21 تیر 1394 ساعت 11 و 27 دقیقه و 37 ثانیه
با سلام و عرض ادب و خسته نباشید خدمت آقای مهندس باقریان
مشکل ما در آپارتمانمان این است که وقتی آب منبع تمام می شود پمپ آب دائم کار می کند و قطع نمی شود. علت چیست و چگونه می شود این مشکل را حل کرد.
باز هم از شما بابت وبلاگ کاربردی تان تشکر می کنم.
محمد باقریان پاسخ داد:
جواب شما در پست شماره 3 موجود است.لطفا مراجعه کنید.
پنجشنبه 28 خرداد 1394 ساعت 12 و 30 دقیقه و 11 ثانیه
با سلام .ما در یک اپارتمان ۲۴ واحدی با ۶طبقه زندگی میکنیم میخاستم ببینم چه پمپی با چه اسب بخاری مناسب میباشد با تشکر
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام دوست عزیز.انتخاب پمپ بر اساس مولفه های زیادی صورت میگیره و قابل محاسبه هست.برای محاسبه پمپ توسط کارشماس ما مبلغی دریافت میشود.برای اطلاعات بیشتر با شماره های شرکت تماس بگیرید.با تشکر.
محمد علی نژاد پنجشنبه 27 فروردین 1394 ساعت 13 و 35 دقیقه و 30 ثانیه
با سلام
تعداد 5پمپ سانتریفیوژداریم که به طور موازی کار می کنند دو تا از این پمپ ها داغ می کنند و فشار آنها از بقیه نیز کمتر است حدورد یکبار افت فشار دارند
علت داغ کردن اینها چیست
باتشکر
جمعه 12 دی 1393 ساعت 11 و 17 دقیقه و 34 ثانیه
با سلام ما یک مجتمع داریم که 7واحد هست طبقات تک واحدی هست متراژ هم نسبتا بالاست حدود 220 230 متر یک منبع 2000لیتری آب روی پشت بام داریم که توسط یه پمپ 2اسب پر میشه بعد از بالا 3عذ پمپ هست که آب منبع رو میفرستن برای واحدها.چند وقتی هست که پمپی که پایین هست البته اینم بگم که یک مخزن هم پایین هست برای موتور 2اسب که بتونه درست کار کنه ولی چند وقته که مشکلی داریم که حتی با تعویض پمپ و سه چارتا اتوماتیک هم حل نشده پمپ پایین یک سره کار میکنه حتی وقتی با دست کلید شناور مخزن بالارو میگیریم و مانع ورود آب به مخزن بالا میشیم بازم پمپ کار میکنه و اگر از برق جدا نشه 24ساعته کار میکنه مشکل چی هست؟
محمد باقریان پاسخ داد:
مشکل شما دارای علتهای زیادی هست.از خرابی خود پمپ.هوا گرفتن.خرابی اتصالات ورودی.تنظیم نبودن اتومات تا غیره.نمیشود نظری قطعی داد
تراب شیخی شنبه 24 آبان 1393 ساعت 17 و 51 دقیقه و 06 ثانیه
وبلاگ بسیار خوبی است
سوالم از حضرت عالی این است که بفرمایید پمپ های خطی 2اینچ تا چه مسافتی آب گرم مصرفی را سیرکوله میکند
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام.شما لطف دارین
والا بستگی به قدرت موتور دارد.شما باید ببینید چقدر هد دارین و چقدر دبی مد نظرتون هست.بهرحال واسه هرکاری یک پمپ طراححی شده تا کار رو به بهترین نحو انجام بده.
مجید شنبه 3 آبان 1393 ساعت 12 و 11 دقیقه و 27 ثانیه
سلام من یه اتومات پمپ دیجیتالی خریدم و نصب کردم تا از شر اتومات دستی قدیمی راحت بشم اما الان نمیدونم چطور راه اندازیش کنم چون درجه عقربه فشارش روی صفر خوابیده و هربار که شیر رو باز میکنم اتومات نمی کنه وباید ریستش کنم شما میتونید کمکم کنید
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام به شما.این اتوماتیک ها هیچ راه اندازی و تنظیمی نداره.هرطور کار میکند همونطور هست وا گردرست کار نمیکنه باید تعویض بشه.چیزی به عنوان راه اندازی وجود نداره.
shahin دوشنبه 5 خرداد 1393 ساعت 10 و 44 دقیقه و 27 ثانیه
سلام
ما در منزل یک پمپ اتومات داریم که بعضی مواقع بدون اینکه شیر آب باز شود شروع به کار می کند.
مشکل از کجاست
در روز تقریبا ده بار خود به خود روشن می شود
محمد باقریان پاسخ داد:
سوالاتتان را در وبسایت webanswer.ir بپرسید تا زودتر به نتیجه برسید.با تشکر
مداد سیاه جمعه 26 مهر 1392 ساعت 22 و 34 دقیقه و 36 ثانیه
چرا نظرات منو نمایش نمیدین
سجاد شنبه 13 مهر 1392 ساعت 15 و 07 دقیقه و 46 ثانیه
با سلام
لطفا توضیح بدین که علت کار نکردن پروانه پمپ از چیست البته وقتی با پیچ گوشتی برای کار کردنش کمکش میکنم مچرخه آیا ممکنه از خازنش باشه؟ یا ایراد از جایی دیگس؟ باتشکر سجاد از اهواز


/
پنجشنبه 10 مرداد 1392 ساعت 04 و 10 دقیقه و 13 ثانیه
باسلام
من یک پمپ یک اسب پنتکس واوتومات پنتکس نصب کردم اما مشکلی که داریم اینه که بدون اینکه هیچ شیری باز باشه پمپ هراز چندگاهی روشن میشه و بعد از چند ثانیه خودبخود خاموش میشه ضمنا پمپ ازیک منبع اب میکشه
ممنون میشم راهنمایی کنید
پنجشنبه 13 تیر 1392 ساعت 15 و 05 دقیقه و 05 ثانیه
سلام .....بیشتر سوالات وجوابهاتون رو خوندم متوجه شدم که واقعااااااااا اینجاجایی هست که میتونم مشکلمو بگم وشما برطرف کنید
داخل باغ چاهی داریم به متراژ60 متر وقطر 35سانتیمتر.درارتفاع30متری به اب میرسیم که بعد اینکه 2ساعت کفکش کار کرد اب چاه به بیش از چند متر افت میکند وکفکش بدونه اب میماند که تا حالا دو بار بدونه اب مونده و دو بار هم سیم پیچی شده..یعنی اب چاه از کفکش پایین میمونه و کفکش بودنه اب کار میکند ومیسوزه ...فولیتری که داخل بازار موجود می باشد داخل چاه جا نمیشود....میخواستم فولیتری کوچک پیشنهاد کنید.ممنون
محمد باقریان پاسخ داد:
پاسخ شما در مطلب جواب سوالهای شما(پست شماره 2) داده شده است.
جمعه 7 تیر 1392 ساعت 14 و 37 دقیقه و 19 ثانیه
سلام جناب آقای مهندس خسته نباشید پاره بودن یا سوراخ بودن تیوپ پمپ خانگی باعث یکسره کار کردن پمپ میشود؟چون پمپ منزل ما که همکف هست همش یکسره کار میکند مشکل کم آبی هم نیست علت چیست ممنون میشم
محمد باقریان پاسخ داد:
جواب شما در پست شماره 2 جواب سوالهای شما درج شده است.
حسینزاده جمعه 17 خرداد 1392 ساعت 17 و 04 دقیقه و 28 ثانیه
سلام دوست عزیز
من در شمال با پمپ جت پنتاکس میخوام فشار آب رو زیاد کنم . بقیه پمپ گذاشتن با اتومات دیجیتال ولی یه سری مطالب دیدم تو وبلاگ یه سری شبهه بوجود اومد واسم.
: این اتومات باعث جوش شدن آب در کلگی می شود از طرفی در شمال که ما از 12 ماه سال شاید 1 ماه حضور داشته باشیم مخزن مشکلات خود را دارد (زنگ زدگی )و اگر خرابی برای تیوب پیش بیاد کسی اون طرفا نیست بیاد واسه تعمیر یا خریدن تیوپ.
به نظر شما چه سیستمی روی پمپ نصب کنم؟
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام.این سیستم برای شهر پیشنهاد نمیشود جایی که از ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک و...استفاده میشود.در دهات یا ویلای ییلاقی استفاده از این سیستم ایرادی ندارد و در مواردی بهنفع کاربر نیز هست.
سیم پیچ پنجشنبه 22 فروردین 1392 ساعت 23 و 04 دقیقه و 41 ثانیه
سلام بلاگ مفیدی بود
کاش اشاره ی میکردین به اینکه ست کنترل برای اینکه موقع قطع آب شهر مانع از یکسره کار کردن پمپ می شود
یعنی آنالوگ همراه با دیجیتال نصب شود آنالوگ برای تنظیم فشار دیجیتال برای جلوگیری از یکسره کار کردن هنگام قطع آب شهر
با تشکر
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام.ممنون از باز دید شما همکار گرامی.متاسفانه اینقدر کیفیت این نوع اتوماتیک ها پایین هست که به اصلی ترین کار آنها یعنی اتوامتیک پمپ به موقع نمیشود حساب کرد.چه برسد به مسئولیتهای جانبی آنها.از طرفی اگر کار این اتوماتیک ها دقیق و بی مشکل بود حرف شما درست بود.اما بنده خودم شخصا دیدم که حتی بعضی از این نوع اتومات های 1 ساعت هم کار نکردند و سوختن!!!حال چطور میشه به همچین محصولی اعتماد داشت که موقع قطع آب خاموش شود؟؟
درضمن محصولات با کیفیت زیادی برای اینکار وجود دارد.انواع فلو سوییچ ها.در آخر هم این را بگویم معایب این نوع محصولات خیلی بیشتر از مزایای آنهاست.یعنی این مزیت توی این همه عیب گم هست.
منظورتان را از آنالوگ همراه دیجیتال متوجه نمیشوم.اتوماتیک های دیجیتال مثلا سیستم کاملی هستند که بجای لوازم مکانیکی قرار میگیرند.همینطور هم اتوماتیکهای آنالوگ سیستمهای کاملی هستند.به شخصه برای پمپ های نیم اسب تا 7.5 اسب و حتی بوستر پمپها به راحتی از اتوماتیک های آنالوگ نتیجه میگیرم و بسیار مفید و با کار آمدهستند و هیچ نیازی به وسایل و یا اتوماتهای دیگه نمیبینم. در آخر هم از شما برای نظرهایتان تشکر میکنم.
مرتضی چهارشنبه 30 اسفند 1391 ساعت 11 و 37 دقیقه و 07 ثانیه
با سلام وتبریک سال نو.ما سال قبل یک پمپ گرفتیم و در طی زمان بعد 18 ماه سوخت 1 ماه بعد رفتم یک پمپ ایتالیایی حجمی برایه 2 طبقه گرفتم طی این 1 ماه خوب کار کرده البته بشکه هم نسب است250 لیتری.بعد دیدم آب فشار ندارد رفتم دیدم پمپ داغ کرده اما ظاهری هیچ آسیبی ندیده فقط هنگامی که روشن میکنم صدایی خیلی کم میدهد مثل صدای زنبور.قیمت پمپ هم 220 هزار تومان است و ما در ساری ساکن هستیم.با تشکر
محمد باقریان پاسخ داد:
پاسخ شما ارسال شد
عیسی دوشنبه 14 اسفند 1391 ساعت 20 و 30 دقیقه و 28 ثانیه
با سلام خدمت شما دوست عزیز راستیتش مشکل ما بد اتومات کردن پمپه سریع خاموش روشن میشه این مشکل از موقعی اتفاق افتاد که ما کاهش فشار آب داشتیم بخاطر همین تصمیم به گذاشتن منبع کردیم اینطوری میشه در ضما باید خدمتتون عرض کنم که آب دوباره برگشت میکند به منبع:ممنون میشم
محمد جمعه 19 آبان 1391 ساعت 11 و 38 دقیقه و 38 ثانیه
کلی مطالب نوشی ول آخر نگفتید 2پیچ فنری تنظیم برای چیه ؟ وبرچه اساسی بایدتنظم شود؟
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام.در جای دیگر گفته شده که فقط دوتا فنر نیست.دوتا فنر دیده میشه.چیزی فراتر از اون هست و نمیشه توضیح داد.به شخصه از روی صدای پمپ.فشار آب ورودی ،فشار آب مورد نیاز.متراژ واحد واینکه در چه طبقه ای واقع شده و ...پمپ را تنظیم میکنم.اینها چیزی نیست که بشود آموزش داد.کاملا تجربی است.وگرنه آن دو فنر برای فشار و زمان هستند.
یاسر دوشنبه 3 مهر 1391 ساعت 21 و 47 دقیقه و 06 ثانیه
سلام...پمپ پنتاکس 1 اسب بخار و اتوماتیک بریو دارم و یک مخزن 500 لیتری هم کنار اون برای تامین آب استفاده می کنم...متاسفانه این پمپ مرتبا روشن و خاموش میشه مخصوصا وقتی کولر روشن بود و آبگیری می کرد حالا قبض برق واسه 2 ماه 100هزار تومان امده...بریو هم میگه باید یک مخزن فشار کوچک در خروجی اتوماتیک نصب کنیم...نمیدونم چیکار کنم...لطفا بنده را راهنمایی کنید...لطفا راهکار پیشنهادی خود را با هزینه کامل خرید و نصب توضیح دهید(ما در تهران هستیم-طبقه پنجم)...
با تشکر
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام.در وبلاگ قبلا مطلبی در مورد اتوماتیک های دیجیتال درج شده است.با استناد به آن مطلب میتوانید کاملا راه حل خود را بیابید.تنها راه شما تعویض سیستم اتوماتیک پمپتان میباشد.هزینه نهایی بستگی به بازار ،قیمت روز،برندی که برای هر قطعه انتخاب میکنید دارد.به طور مثال شما میتوانید یک منبع تحت فشار 20 هزار تومانی بخرید همچنین میتوانید یک منبع 80 هزار تومانی بخرید.
یاسر چهارشنبه 4 مرداد 1391 ساعت 17 و 40 دقیقه و 12 ثانیه
سلام
من با شرکت ایتالیایی سازنده اتوماتیک ایمیل زدم و کلی صحبت کردم...کارشناس فنی این شرکت معتقد بود باید جریانی برابر با 3 تا 5 لیتر در دقیقه از این اتوماتیک عبور کند بنابراین باید بعد از اتوماتیک یک مخزن فشار 2تا 8 لیتری نصب شود این در حالی است که در کشور ما این اتوماتیک ها به غلط به عنوان راه حل حذف تانک فشار پیشنهاد می شود بنابراین بنده معتقدم اگر این اتوماتیک ها به صورت صحیح یعنی همراه با تانک فشار نصب شوند کارکرد خوبی خواهند داشت...
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام.ببینید این اتوماتیک ها بجای اون قطعات استفاده میشن و به اصطلاح کار همه رو در یک دستگاه انجام میده.در ضمن شما اگر ببینید یک ورودی و یک خروجی تعبیه شده برای این سیستم.اگر قرار بود منبع به اون وصل بشه حتما میبایست دو خروجی میداشت.مثل 5 راهی برنجی ک یک خروجی برای لوله ساختمان و یک خروجی برای منبع تحت فشار داره.در ضمن اگر قرار بود این سیستم رو با منبع ببندیم پس چه کاریه که همون اتوماتیکهای قبلی رو نبندیم؟فکر نمیکنم اونطرف ایتالیایی بوده باشه و اصلا جواب قانع کننده ای نداده.جریان 3 تا 5 لیتر در دقیقه واسه یک پمپ 1 اسب چیزی بحساب نمیاد.چون پمپی که شما دارید دقیقه ای 1500 لیتر آبدهی و دبی داره.
در آخر اینکه اصولا این اتوماتیک ها اومدن ک منبع رو ریشه کن کنند.و محبوبیتشون واسه همین هست البته به اشتباه محبوب شدن.چون در سیستم آنالوگ فقط منبع تحت فشار هست ک بیشتر به مشکل میخوره و اذیت میکنه.که اگر روی اصول اجرا بشه اونهم قابل پیشگیره.بهر حال ممنون از اینکه وقت گذاشتید و این مورد رو با ما در جریان گذاشتید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic