پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
ساعت : ساعت 00 و 37 دقیقه و 47 ثانیه
نویسنده : محمد باقریان
در این پست قصد داریم تا شما را با یکی از مهمترین قطعات لوله کشی پمپ آشنا کنیم.این قطعه با پمپ فروخته نشده و جداگانه باید خریداری شود و جزئ اتصالات لوله کشی است که در موقع نصب پمپ باید بر روی پمپ سوار شود.

حال بیایید عملکرد شیر خودکار و اهمیت تهیه و نصب این شیر را با هم مرور کنیم.
در حالت عادی لوله ای که از کنتور آمده دارای یک فشار معمولی است و مثلا دارای 2 بار فشار میباشد.موقع ای که شما پمپ را بر سر راه لوله خود نصب میکنید فشار آب بعد از کنتور بیش از فشار آب قبل از کنتور است.زیرا پمپ های آب فشاری بیش از فشار شهر را براش شما به داخل لوله کشی پمپاژ میکنند.
حال اگر بین پمپ شما و کنتور شیر خودکاری وجود نداشته باشد تمامی آب پمپاژ شده توسط پمپ شما بدون هیچ مانعی به داخل شبکه لوله کشی باز خواهد گشت و بی دلیل پمپ روشن خواهد شد.زیرا فشار در درون پمپ و لوله کشی بیشتر از فشار آب درون کنتور است.
برای جلوگیری از این عمل میبایست در موقع نصب پمپ بین کنتور و پمپ شیر اتوماتیکی نصب شود تا در صورتی که پمپ بعد از پمپاژ اب خاموش شد شیر خودکار بسته شود و مانع از ورود مجدد آب به شبکه لوله کشی شود.

شیر خودکار یا شیر اتوماتیک از جمله قطعات مورد نیاز برای نصب انواع پمپ ها است.این قطعه چنان از اهمیت بالایی برخوردار است که در صورت اتصال در جای نادرست و استفاده از جنس نا مرغوب میتواند کارکرد منظم پمپ را تحت تاثیر قرار دهد.
در بازار انواع و اقسام شیر خودکار وجود دارد که بسته به نوع کار کرد ،جنس بدنه ،نوع مایعات مورد استفاده و... طبقه بندی میشنود.
در پمپ ها نیز نوع مخصوصی از شیرهای خودکار باید به کار گرفته شود تا پمپ ایجاد ضربات قوچی در سیستم لوله کشی نکند.
نوع شیر خودکار مصرفی در پمپ ها به نام شیر خودکار سوزنی و یا کشویی معروف هستند.در این مورد از شیرخودکارها بعد از عمل پمپاژ آب و خاموش شدن پمپ شیر با استفاده از فنر داخلی به صورت نرم بسته خواهد شد و از سروصدای ناشی از بسته شدن شیرهای دیگر میکاهد.

شیر خودکار را در کجا نصب کنیم؟
بهترین مکان برای نصب شیر خودکار دقیقا بر روی ورودی پمپ و قبل از مهره ماسوره ایست که به لوله بسته خواهد شد.در صورت بستن شیر خودکار بر روی خروجی با توجه به بسته شدن قبل یا بعد از اتوماتیک پمپ میتواند عملکردهای مختلفی ارائه کند.مثلا اگر شیر خودکار بر روی خروجی بسته شده باشد و اتوماتیک نیز قبل از آن باشد پمپ هیچگاه روشن نمیشود.زیرا فشار قبل از شیر خودکار بالاست و وزن آب روی شیر خودکار مانع باز شدن آن میشود. می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمد چهارشنبه 10 دی 1393 ساعت 19 و 37 دقیقه و 53 ثانیه
سلام بعضی از قسمتهای وبلاگ شما رو خوندم توضیحات خوبی داده شده بود اما دقیقا جایی که باید نتیجه گیری شود توضیحات خود رو تمام می کردید لپ کلام شما اطلاعات را تکمیل نمی کنید تا خواننده مجبور به تماس با شما شود و مشتری احتمالی شما شود اما روش جذب مشتری شما و روان شناسی شما 90 درصد جواب معکوس می دهد مطمئن باشید کسی که اینقدر حوصله به خرج می دهد در اینترنت این مطالب را می خواند مطمئنا در سایتهای دیگر جواب را خواهد یافت و شما با ناقص گذاشتن توضیحاتتان به خواننده حس عدم اطمینان را می دهید این نظر اینجانب به عنوان یک خواننده که دیگر به این سایت سر نخواهد زد است چه بسا اگر مطالبتان کامل بود زمینه ای برا ی معرفی امثال من به دیگران می شد موفق باشید
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام به شمادوست عزىز.ممنون از نقد خوبتون.بنده از وقتى اىن وبلاگ رو راه انداززى کردم شما اولىن نفرى هستىن ک اىن نقد رو ارائه مىکنىد.بهرحال قابل احتمال هست.اما براى جوابتون اىن رو در نظر بگىرىد که کلىت کار ما فنى هست.کار فنى رو نباىد کسى غىر از متخصص آن انجام بده.پس اگر ما مطلبى گذاشتىم در باب آشناىى و دانستن کلىت قضىه هست.بطور مثال لوله کش هایى هستند که وارد به تنظىم اتوماتىک نىستن.و براى اىنکه بتوانند اجرت خود را بگیرند میگویند اتومات خراب است!مطلبى را ک ما گذاشتىم براى این نیست ک همه پىچ گوشتى به دست خودشان سروقت پمپ بروند.واسه اىنست که بدانند متخصص را بالاى سرکار نىاوردند.درضمن بنده ساىت پرسش وپاسخى را معرفى کردم.اکثر مشترىان مىتونن براى سوالات تخصصىى به انجا مراجعه و سوالاتشون رو بىان کنند.بنده بدون هىچ چشم داشتى تجربه ده ساله خودم رو منتشر کردم.براى هر لحظه آن عمر بنده رفته.پس بهتر قدر مطلب را هرچقدر کم هست بدانیم.مىتوانست همین هم نباشد.باتشکر
پنجشنبه 15 اسفند 1392 ساعت 21 و 49 دقیقه و 05 ثانیه
تشکر
پنجشنبه 9 خرداد 1392 ساعت 01 و 01 دقیقه و 54 ثانیه
خیلی عالی بود
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات