پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
جواب سوالهای شما(پست شماره 2)
نوشته شده در شنبه 20 آبان 1391
ساعت : ساعت 23 و 44 دقیقه و 05 ثانیه
نویسنده : محمد باقریان


جلال
سوال:با سلام . آیا برای تعویض تیوپ مخزن باید کار خاصی انجام داد . آیا باید مابین تیوپ و سر مخزن واشر یا چیز دیگری قرار بگیرد تا باد آن کم نشود ؟ لطفا با تصویر طریقه تعویض آن را بگذارید ؟ ممنون

جواب :با سلام خدمت شما دوست عزیز
به هیچ عنوان نمیشود از کم باد شدن منبع های تحت فشار جلوگیری کرد ولی میتوان آنرا به حداقل رسانید.لبه های تیوپ خود قابلیت آب بندی بسیار خوبی دارند و نیازی به واشرهای لاستیکی دیگری برای آب بندی نیست.فعلا قادر به گذاشتن آموزش تصویری نیستیم.اما در اولین فرصت تمامی آموزش ها به صورت تصویری قرار میگیرد.برای تعویض تیوپ هم نکاتی در وبلاگ گفته شده که با رعایت آنان میتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.اما بهترین عمل برای خراب نشدن تیوپ چک کردن باد منبع هر یکماه یکبار است.

محمد
سوال:با سلام.من در یک آپارتمان 6 طبقه 18 واحدی زندگی میکنم که 10 ماه پیش یک منبع تحت فشار 100 لیتری ایتالیایی برای ما نصب کردند که حالا هم کلید انالوگ آن خراب شده و تیوب آن هم سوراخ شده که به گفته تعمیرکار قیمت تیوب ایتالیایی در بازار حدود 100000 هزار تومان میباشد میخواستم بدانم که دلیل پاره شدن تیوب با وجود اینکه بعد از 6 ماه استفاده فشار آنرا تنظیم کردیم، چیست؟ و کلید آنالوگ آلمانی آن با مارک کاندور چرا 2 روز بدون هیچ مشکلی کار میکرد اما به یکباره دیگر خاموش نمیشد ، دلیل آن چیست. با تشکرجواب :سلام خدمت شما دوست عزیز
در وهله اول این نکته را تاکید میکنم که نصب،تعمیر،طراحی منبع ،تنظیم و... کار یک متخصص پمپ هست نه یک لوله کش.متاسفانه بیشتر مشتری های ما کار را به کاردان نمیسپارند و متحمل هزینه های زیادی میشوند.البته بنده قصد توهین به نصاب شما را ندارم و حالت کلی را متذکر شدم.در رابطه با مشکل شما میتوان چندین مشکل را عنوان کرد.اولین و مهترین دلیل اینکه با توجه با واحدهای زیاد و البته طبقات ساختمان شما میبایست با منبع تحت فشار متناسبی که حجم مناسبی داشت استفاده میشد.بزرگ بودن منبع دلیل خوبی برای خرید آن نیست.ابتدا میبایست حداقل و حداکثر مصرف ساختمان شما و یا هر ساختمانی که میخواهد سیستم پمپ و ...برای آن نصب شود مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و سپس اقدام به خرید کنید.
اکثر لوله کش ها نیز فقط از روی تجربه و نگاه به ساختمان حجم منبع را حدس زده و دست به خرید میزنند که این کار به هیچ عنوان علمی نیست.
دومین نکته مهم در مورد برند منبع شماست.درست است که ایتالیا مهد پمپ است و آوازه پمپ های آن در دنیا پیچیده اما این دلیل خوبی نیست که منبع هایی که از این کشور وارد و یا حتی منصوب به این کشور میشوند نیز دارای کیفیت باشند.به شخصه از منبع های ترکیه ای بیشتر راضی بوده ام و آنرا به مشتریانم پیشنهاد میدهم.
معیوب شدن تیوپ منبع میتواند از بی کیفتی منبع و برند آن و در درجه دوم بخاطر حجم کم آن نسبت به مصرف ساختمان شما باشد.باز تاکید میکنم که نمیتوان به طور حتم این دو را دلیل خرابی دانست.زیرا بنده نه برند منبع و کیفیت آنرا میدانم نه محاسباتی را انجام داده ام.اما محتمل ترین دلایل میتواند اینها باشند.در مورد قیمت هم میتواند صادق باشد.اگر تیوپ چین را به عنوان ایتالیا نفروشند و یا در گمرک نپوسیده باشد!!در کل بخاطر واردات و در بعضی موارد کیفیت بالاتر قیمت منبع و تیوپ های ایتالیا گرانتر از ترک و یا ایران و چین است.
دلیل خرابی اتوماتیک را به طور یقین میتوان گردن تیوپ انداخت.در اینگونه سیستم ها ضرب و ریتم اتوماتیک کاملا بر پایه منبع میباشد که در صورت خرابی منبع ریتم اتوماتیک بهم خورده و بدلیل بالا بودن آمپر پمپ و در عین حال استارت استاپ بیش از حد پمپ اتواتیک دوام نخواهد آورد و خراب میشود.

امیر
سوال:آپارتمان ما 5 طبقه است در تهران که دارای یکدستگاه پمپ در زیرزمین است ولی فشار آب در طبقات بخصوص بالا مدام کم وزیادمیشود بصورت تدریجی وآهسته واینکه آب گرم مصرفی نیز مدام سرد وگرم میشود.سیستم گرمایشی پکیج میباشد.علت چیست؟باتشکر

جواب :سلام به شما دوست عزیز.پمپ ساختمان جوابگوی آن نیست و به اصلاح برای این ساختمان ضعیف است.این محتمل ترین دلیل است گرچه میتوان از علت هایی چون تنظیم نبودن اتوماتیک،خرابی پمپ و یا منبع نیز به عنوان دلایل بعدی یاد کرد.

عطر مهر
موضوع:خرابی تیوپ
سوال:با سلام و تشکر از وبلاگ روشنگرتان
خواستم بدانم عمر تیوپ های منبع 50 لیتری در شرایط عادی چند ماه است؟
1/5 سال است برای آپارتمان 6 واحدی پمپ و منبع خریداری کرده ایم و به طور میانگبن هر 5 ماه یکبار به دلیل ترکیدگی و ... تیوپ را عوض می کنیم. میخواستم بدانم عرف زمانی به همین شکل است یا مشکلی دارد. در هنگام خراب شدن نیز در هر دقیقه حدوداً بین 2 الی 6 بار پمپاژ می کتد.
لطف می کنید اگر راهنمایی بفرمایید.با تشکر

جواب :سلام.در مورد عمر تیوپ ها نمیتوان زمان و یا محدوده ای خاص را مشخص کرد.زیرا خرابی تیوپ ها به عوامل ریز و درشت بسیاری بستگی دارد.مهمترین علت خرابی هم خرید منبع بدون داشتن اطلاعات کافی است.در اینصورت شاید منبع برای ساختمان و مصرف روزانه شما کم است یا اینکه بسیار زیاد است.منبع ها نیز باید به مانند پمپ آب طراحی شده و متناسب با ساختمان حجم آنها تعیین شود.بهر حال زمان خرابی یک تیوپ بستگی تام به مصرف ساختمان دارد.هرچقدر مصرف کم باشد بالطبع تیوپ کمتر باز و بسته شده و دیرتر خراب میشود.پس اگر منبع شما برای ساختمانتان به اندازه کافی بزرگ نباشد بیش از حد باز و بسته شده و زود سوراخ میشود.البته تیوپ ها نباید به این سادگی بترکند.ترکیدگی تیوپ منبع میتوند بعلت نقص فنی در هنگام جا زدن آنها نیز باشد.نصب تیوپ داخل منبع به صورت استاندارد بسیار سخت است تا جایی که حتی بعضی شرکتها به صورت فابریک نیز تیوپ را به صورت استاندارد جا نمیزنند.پس حتما از یک تعمیرکار مجرب برای تعمیرات خود بهره بگیرید.با تشکر

مهدی
موضوع:منبع تحت فشار مناسب ساختمان 6 طبقه
سوال:با سلام :برای یک آپارنمان 6طبقه 12 واحدی که تعداد 6واحد آن 78متری و 6واحد آن 55متر میباشد برای یک پمپ اتوماتیک 1hp که فشار استارت شدن پمپ روی 2bar تنظیم شده و فشار خاموش شدن آن روی 4bar میباشد سایز آکومولاتور مناسب از نوع تیوپ دار و فشار تنظیم باد آن چقدر میباشد؟سیستم لوله کشی و تقسیم آب از پشت بام میباشد و منبع تغذیه پمپ یک مخزن 7000 لیتری می باشد.
"با تشکر"

جواب :سلام به شما.من کاملا متوجه نشدم سیستم لوله کشی شما به چه صورت است.آیا پمپ در پشت بام قرار دارد ؟یا اینکه پمپ در پایین است و صرفا لوله ابتدا به پشت بام رفته و سپس درون واحدها تقسیم شده است؟اگر پمپ شما در پشت بام قرار دارد یک منبع 80 لیتری با فشار باد 30 پی اس آی برای شما کافی است.اگر سیستم پمپ شما پایی است یک منبع 100لیتری با فشار باد 2.5بار برای شما کافی است.


آرش
موضوع:کار کرد بیش از حد پمپ آب
سوال:با عرض سلام و خسته نباشید؛پمپ آب واحد ما قبلا وقتی از آب استفاده نمیکردیم خودبخود روشن خاموش میشد ؛باهربار روشن خاموش شدنش کنتر هم حساب میکرد درحالی که اصلا آبی مصرف نشده بود؛وقتی آب رو باز میکردیم شدتش کمو زیاد میشد ؛پمپو عوضش کردیم مخزنشو با اتوماتیکشو؛فشار آب خوبه ولی ی مشگلی هست و اون اینه که وقتی آبو باز میکنیم و پمپ شروع بکار میکنه بعد از اینکه آبو میبندیم تا ی مدتی باز کار میکنه پمپ ؛حدود 5 دقیقه روشن خاموش میشه؛بعد یهو خاموش میشه؛باهر بار باز کردن آب همین وضع وجود داره؛لطفا اگه میشه هرچه زودتر جواب بدین با تشکر

جواب :سلام خدمت شما دوست عزیز.با تعویض قطعات چیزی درست نمیشود.باید عیب یابی صورت گیرد و قطعه ویا قطعات معیوب تعمیر شوند و در صورت لزوم تعویض شوند.شما با تعویض اتوماتیک تنظیم آنرا بهم زده اید و نیاز است دوباره اتوماتیک به صورت اصولی و با توجه به فشار آب ورودی و ارتفاع شما و حداکثر هد و دبی مورد نیاز ساختمان شما توسط اهل فن تنظیم شود.

ayub.zeitunli
موضوع:کار کرد بیش از حد پمپ آب
سوال:سلام دوست عزیز
پمپ آب خونمون که تو اپارتمان و طبقه چهارم هستم دائما روشن میمونه.چندین بار تعمیر کار آوردم.میاد از تو اون جعبه کوچیکه پیچ ها باز و بسته میکنه. تا یکی دو روز جواب میده و پمپ به موقع خاموش و رشن میشه ولی باز یه هفته دیگه یه سره روشن میمونه.بابت همین قضیه یه بار پمپ سوخت و کلا عوض کردم.مدل پمپ هم pentax هست

جواب :سلام به شما.تعمیرکار شما تخصص ندارد و صرفا عنوان فنی را یدک میکشد.شاید در کار دیگری خبره باشد اما در بحث پمپ بی علم است.لطفا در انتخاب تعمیرکارانتون دقت کنید و هرکسی که دستان سیاه داشت فکر نکنید فنی بالایی دارد.ایراد کار شما باید معلوم شود.حتی اگر هزار بار دیگر پمپ تان را تعویض کنید هم فایده ای ندارد.ایراد کار باید رفع شود.با توجه به توضیحات شما چندین ایراد را میتوان شمرد.از لوله کشی قبل از پمپ تا خود پمپ و لوله کشی بعد از پمپ.کار باید دیده شود.

رستمی
موضوع:هوا گرفتن پمپ
سوال:باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما وتشكر از مطالب كاربردی كه ارائه میكنید
پمپ آب ساختمان بدون اینكه شیر آبی باز باشد تایم كمی استارت شده و هرچند دقیقه تكرار میشود وبا بسته بودن فلكه خروجی پمپ كار نمی كند به نظر تعمیركار كلگی هواكشیده ونیاز به تراشكاری و تعمیر دارد خواستم نظر شمارو در این مورد بدونم

جواب :سلام به شما دوست عزیز.به هیچ عنوان این مورد نمیتواند دلیل خرابی پمپ شما باشد.بنظر بنده 90 درصد خرابی از پمپ نیست.از لوازم پمپ و یا اتصالات است.لطفا به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید.اگر پمپ شما به لوله کشی به صورت مستقیم وصل است که بحث هوا گیری کاملا منتفی است.اگر هم هوایی بکشد که بعید است پمپ نباید خاموش شود.چون خاموش شدن پمپ بر اثر فشار آب هست.پس آبی هست که پمپ آنرا پمپاژ کند و اتوماتیک عمل کند.اگر پمپ هوا بگیرد یعنی نمیتواند آب را مک بزند و پمپاژ کند پس پمپ یکسره کار میکند.امیدوارم متوجه منظورم شده باشید!

عیسی
موضوع:خاموش و روشن شدن مکرر
سوال:با سلام خدمت شما دوست عزیز راستیتش مشکل ما بد اتومات کردن پمپه سریع خاموش روشن میشه این مشکل از موقعی اتفاق افتاد که ما کاهش فشار آب داشتیم بخاطر همین تصمیم به گذاشتن منبع کردیم اینطوری میشه در ضما باید خدمتتون عرض کنم که آب دوباره برگشت میکند به منبع:ممنون میشم

جواب :سلام به شما دوست عزیز
خاموش و روشن شدن مکرر پمپ ناشی از چند ایراد اساسی در پمپ هست.و به صورت یقین نمیشود گفت از چی هست.میتونه از اتوماتیک باشه.میتونه از منبع باشه و یا اتصالات لوله کشی.من کمک زیادی نمیتونم بکنم چون پمپ رو کار باید دیده بشه تا عیب مشخص بشه.از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرین.
گذاشتن منبع ذخیره هیچ ربطی به اتوماتیک پمپ ندارد.چک کنید که اتصالات درست بسته شده اند و چیزی کم و کاست ندارد.

مرتضی
موضوع:سوختن پمپ ،فشار نداشتن پمپ
سوال:با سلام وتبریک سال نو.ما سال قبل یک پمپ گرفتیم و در طی زمان بعد 18 ماه سوخت 1 ماه بعد رفتم یک پمپ ایتالیایی حجمی برایه 2 طبقه گرفتم طی این 1 ماه خوب کار کرده البته بشکه هم نسب است250 لیتری.بعد دیدم آب فشار ندارد رفتم دیدم پمپ داغ کرده اما ظاهری هیچ آسیبی ندیده فقط هنگامی که روشن میکنم صدایی خیلی کم میدهد مثل صدای زنبور.قیمت پمپ هم 220 هزار تومان است و ما در ساری ساکن هستیم.با تشکر

جواب :سلام دوست عزیز.عید شما هم مبارک باشد.اولین اشتباه شما اینست که بدون اینکه دلیل سوختن پمپ خود را بدونید دوباره اقدام به خرید پمپ کردید.سوختن پمپ مهم هست اما دلیل سوختن مهمتر از آنست.باید دلیل سوختن مشخص شود و آن عیب برطرف شود وگرنه بهترین برند دنیا هم وقتی ایراد در سیستم باشد میسوزد.
پمپ دوم شما هم به احتمال قوی دچار همان مشکل شده و اگر به آن رسیدگی نکنید آنهم میسوزد.متاسفانه توضیحات شما شفاف نیست تا بتوان در مورد مشکل سیستم شما نظر داد.

محمد
موضوع:عدم تامین آب منزل از طریق پمپ
سوال:با سلام...در یک ساختمان 7واحدی و 5 طبقه زندگی می کنم.2 واحد طبقه 5 با وجود داشتن پمپ pentax(mb150/00 و اتومات stream و مخزن 24 لیتری آب برای چند ثانیه ای که پمپ روشن می شود فشار آب خوب است اما به محض قطع شدن فشار کم شده و آب قطع می شود و مجدد با روشن شدن پمپ همین کار تکرار می شود.(عیب احتمالی دیر روشن شدن پمپ).راه حل چیست؟ با تشکر

جواب :سلام به شما.پمپ شما یا بهتر بگم اتوماتیک شما تنظیم نیست.از یک فرد متخصص بخواین که اون رو براتون تنظیم کنه.با تشکر

mooje_omid
موضوع:استارت مکرر پمپ
سوال:ما یه آپارتمان 5 طبقه 10 واحدی که دارای 4 سکنه میباشیم تا طبقه 3ساکن هستند مابقی واحد ها خالی میباشد.الان نزدیک به چند مدت است که اتومات پمپ خیلی سریع قطع و وصل میکنه طوری که در زمستان که همه پکیج استفاده میکنن بعد از ساعت خواب پمپ شروع به کار لحضه ای میکنه و صدای قطع و وصل پمپ ساکنین رو اذیت میکنه .بنده تعمیر کار اوردم گفت اتومات خرابه ویه پیشنهاد اتومات پرشر داد و اومد وصل کرد و تنظیم کرد اما بعد از گذشت چند مدت دوباره از تنظیم در آمده و واقعا من رو به شخصه کلافه کرده لازم به ذکره که پمپ آب از نوع پنتاکس 1.5 اسب بخاره و منبع آب متناسب با ساختمان هم داره از طرفی باد منبع هم میزان است دلیل این بهم خوردن تنظیم اتومات چیست وچطور میشه درست کرد .راستی در سر راه برق پمپ یک کنتاکتور قار داره ممکنه این کنتاکتور تاثیری روی کارکردپمپ بزاره.با تشکر

جواب :این سیستم منبع تحت فشار هر کار که باهاش بکنین باز هم مشکل کم و زیاد شدن فشار توش هست.مگر اینکه از سیستم هوشمند استفاده کنید.
باید از نزدیک دید و پمپ رو امتحان کرد تا عیب اصلی مشخص بشه.اما از اتوماتیک نیست از کنتاکتور هم نیست.با تشکر

علی
موضوع:منبع تحت فشار و لوله سبز
سوال:با سلام واحترام و تبریك سال نو خدمت شما عزیران ما در بلوك 5 طبقه ساكن هستیم كه از روی پاركینك منبع تحت فشار برای آب رسانی داریم كه روی منبع فشار از شركت سازنده نسب شده كه بر روی آن 10 بار نوشته شده منظور از این نوشته ایا باد داخل تیوپ می باشد یا نه و مورد دیگر لوله هایی كه برای آب رسانی به واحد ها استفاده شده پلاستیكی می باشد و هر چند ماهی این لوله ها ترك می خورند و نشتی آب دارند لطفا راهنمایی كنید با سپاس

جواب :سلام به شما دوست عزیز.عید شما هم مبارک.اون 10 بار نشان دهنده حداکثر فشار قابل تحمل توسط منبع هست.یعنی اگر حجم باد و آب داخل منبع را اندازه بگیریم نباید از 10 بار بیشتر باشد.البته اینگونه منبع ها تا 15 بار در کارخانه ها تست میشوند.اما بهتر است فشار داخل آنها از 10بار بالاتر نرود.
البته این تست ها و اعداد برای برندهای معتبر است و به شخصه از برندهای متفرقه اطلاع دقیقی ندارم.
در مورد لوله های سبز یا تک لایه هم اینگونه هست که تا فشار 10 بار رو به راحتی تحمل میکنند و نباید با فشار پمپ اینگونه که شما فرمودین ترک بردارند.از برندهای معروف لوله های سبز استفاده کنید.البته جوش دادن صحیح و استاندارد اینگونه لوله ها خود نیز شرط بسیار مهمی هست.زیر نور مستقیم هم نباید  باشند اگر هستند با عایقهای مخصوص آنها رو عایق کنید.اگر فشار پمپ هم بیش از حد نیاز هست از یک متخصص در جهت تنظیم بهینه پمپ کمک بگیرید.با تشکر.

فراست
موضوع:برند پمپ و منبع تحت فشار و ذخیره
سوال:با سلام و خسته نباشید و با تشکر از وبلاگ پر محتوای شما:
میخواستم یک پمپ 1.5 اسب پنتاکس بخرم برا ساختمان 4طبقه که 6 واحد هست (طبقه3و4 100متر وطبقه 1و 2و 2تا 50 متر)قیمتش هم توبازار تهران بین 700 تا 780 بود و اکثرا براش مخزن 24 لیتر ویا 60 لیتر معرفی میکنندکه قیمت ایتالیایی اون خیلی بلاست 300 به بالا! میخواستم بدونم اگه یه مخزن چینی یا ایرانی باشه خللی تو کار بهینه پمپ ایجاد میکنه یا نه! میتونم وقتی تیوب سوراخ شد اون را با تویب ایتالیایی جایگرین کنم وچه مارک مخرن و چه مارک اوتومات رو پیشنهاد میکنید باتشکر

جواب :سلام.ممنون.لطف دارین.مخزن ها هرچقدر حجم بیشتری داشته باشن در نتیجه کمتر باز و بسته میشوند و آب بیشتری در خود جای میدهند که در نتیجه باعث میشه پمپ شما کمتر استارت بخورد و از نظر برق و استهلاک به نفع مصرف کننده هست.اما از طرفی قیمت بالای اینگونه منبع ها موجب میشود که از خرید حجم بالاتر اجتناب کنند و به حجم مورد نیاز بسنده کنند.اینکه چه حجم منبعی به کار شما میخورد قابل محاسبه هست و نمیتوان از روی تجربه حجم آنرا مشخص کرد.
در مورد سوال دوم اینکه بخواین شما منبع چینی یا ایرانی بگیرین و تیوپ ایتالیا روی آنها بگذارید سخت در اشتباهید.چون سیستم منبع ها یکسان نیستند و سایز آنها باهم متفاوت است.به هیچ عنوان تیوپهای ایتالیایی را نمیتوان به منبعهای چین و ایران خوراند.از طرف دیگر ارزانی این منبع ها بخاطر نازکی ورق،کیفیت پایین ورق،کیفیت پایین جوش و در نتیجه پایین آمدن کیفیت آب بندی،کیفیت پایین ورق محافظ داخلی در نتیجه پایین آمدن کیفیت فلنچ وکیفیت پایین تیوپ اشاره کرد.به هیچ عنوان خرید اینگونه منبع ها پیشنهاد نمیشود.برندهای زیادی معروف هستند از برندهای آلمانی،ایتالیایی وترکیه هم میشه نام برد.اما تشخیص اصل بودن آنها مهم هست نه نوشته شدن نام کشورها روی آنها.

رضا کیانی
موضوع:برند و حجم منبع تحت فشار
سوال:سلام.ساختمان ما 5 طبقه 10 واحدی که طبقه همکف پارکینگ و انباریه و 5واحد95متری و 4واحد110متری و یک واحد 78متری(واحدی که من در آن ساکنم در طبقه 5).سیستم کولرهمه واحدهاهم گازی است.در اکثر اوقات سال مشکل فشار آب درساختمان (بخصوص طبقات 4و5) نداریم بجز در تابستان.مخزن آب مصرفی روی پشت بام هم نداریم وفقط مخزن آب آتش نشانی داریم.اولا جهت نصب درطبقه همکف چه پمپی با چه قدرتی و همینطور چه منبع تحت فشار با چه حجمی پیشنهاد میکنیدومورد نیاز است تافشارآب کل ساختمان (بخصوص طبقات 4و5) درتابستان تامین شود؟
ثانیا آیا پمپهای پنتاکس ساخت ایتالیا هستند یا بازار مشترک وعلت تفاوت قیمت این مارک پمپ در فروشگاههای مختلف چیست؟(از 650تا880هزار تومان)و مدل 00 بهتر است یا 01 ؟درکل شما پمپهای پنتاکس را توصیه میکنید یا نه؟
ثالثا فروشنده ای میگفت منبع تحت فشار Reflex آلمان دارد که دارای سیستم بدون تیوب میباشد و در سایت نمایندگیش از عبارت {دیافراگم غیر قابل تعویض} استفاده شده.آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟ومنظور از دیافراگم یر قابل تعویض همان جانشین تیوب است؟
رابعا گذاشتن مخزن(بشکه)500 لیتری پلی اتیلن آب در طبقه همکف و قبل از پمپ لازم است؟ازنظر قانون اداره آب چطور؟
باتشکر فراوان

جواب :با سلام به شما دوست گرامی.در مورد سوال اول باید بگم که شما میبایست با شماره های داخل وبلاگ تماس بگیرین و طبق قوانین جدید هزینه ای بپردازین اگر مدل دقیق و برند رو میخواین بدونین.اما در مورد سوالات بعدی.پنتاکس قدیمی ترین برند پمپ آب در ایران هست.و البته تا قبل از شیوع برندهای رنگارنگ چینی و بعضا ایتالیایی یک جوارییی حکم فرمای بازار پمپ بود و در سطح کیفیت پنتاکس پمپ دیگری نبود.اگر میبینین که الان اکثر تاسیساتی ها و فروشنده ها پنتاکس رو معرفی میکنن به خاطر پیشینه درخشانش هست.اما حدود 7-8 سالی میشه که پمپ های چینی ولی بسیار مشابه پنتاکس در بازار حضور وسیعی پیدا کردن که بعضا با تغییر یکی از حروف سعی در گول زدن مشتریان دارن.پس در موقع خرید حتما میبایست حواس خودتون رو جمع کنید و به تعریف و تمجیدهای فروشنده  وحتی به حک بود عبار ساخت ایتالیا یا همون میدی بای ایتالی بسنده نکنید.چون 80درصد پمپ های چینی در بازار همین عبارت روشون حک شده.
پمپ پنتاکس اصل ساخت ایتالیا و حتی مونتاژ ایتالیا هست و کیفیت خوبی نیز دارند.اما به شخصه معتقدم در حال حاضر اول داب بعد ابارا و بعد پنتاکس بهترین ها از نظر کیفی هستند.علت تفاوت قیمت هم نوع و جنس پروانه آب پخش کن هست.البته نه در همه جا.خیلی از فروشگاه ها پمپ چینی رو به جای پنتاکس ایتالیا با قیمت کمتر میفروشند.منظور بنده دو عدد پمپ پنتاکس در یک مدل هست.که اگر اختلاف قیمتی داشته باشن به پروانه اب پخش کن و هد و دبی بالاتر خلاصه میشود.عبارت 00 و یا 01 هم به همین قضایا دلالت دارد.نوع مدلها هم با توجه به ساختمان و گذاشتن یا نذاشتن منبع ذخیره.نوع سیستم اتوماتیک و غیره بستگی دارد.
در مورد منبع باید گفت که اینها بدون تیوب نیستند و فقط نوع سیستمشون فرق داره.همینطور که از اسمشون پیدا هست دارای دیافراگم به جای تیوپ هستند و همین دلیل تعویض نشدن آنها باعث شده فقط در صنایع خاصی مورد استفاده قرار بگیرند.در حال حاضر بهترین سیستم اتوماتیک اولا هوشمند سازی است که منبع تحت فشار لازم ندارد و دوما سیستم معمولی هست که دارای منبع با تیوپ معمولی هستند و قابل تعویض.
گذاشتن منبع ذخیره قبل از پمپ از نظر شرع و مقرارات سازمان آب الزامیست.اما در اکثر جاها سازمان مشکل سازی نمیکند و میتوانید بدون منبع هم پمپ خود را بگذارید.اما به دلیل اینکه آب همسایه های اطراف آپارتمان شما کم میشود از نظر شرعی بهتر است منبع گذاشته بشود.در ضمن اگر پمپ شما پمپی باشد با دبی بالا گذاشتن منبع الزامیست.اما در بقیه موارد لزومی ندارد.

میری
موضوع:سوال درباره عملكرد پمپ
سوالسلام.سیستم مخزن آب+پمپ+منبع تحت فشار را در نظر بگیرید.
وقتی شیر آب باز می‌شود تا لحظه عمل كردن كلید اتومات و روشن شدن پمپ، منبع تحت فشار تامین كننده فشار مورد نیاز است. در طول زمانی كه آب منبع تحت فشار مصرف می‌شود آیا آب داخل منبع تحت فشار به آب درون مخزن آب متصل است یا خیر؟
به بیان دیگر اگر حجم آب مخزن تامین كننده میزان كر شرعی باشد، آیا آب داخل منبع تحت فشار به كر وصل میباشد یا خیر؟
با تشكر

جواب :سلام به شما دوست عزیز.این سوال شما سوال بسیاری از مشتریان هست.در واقع زمانی که پمپ خاموش است تنها آب متصل به لوله ها آب موجود در منبع تحت فشار هست.زیرا با خاموش شدن پمپ شیر یکطرفه جلوی پمپ عمل کرده و آب درون پمپ را از آب داخل مخزن قطع میکند.پس هیچ تماسی بین آب مخزن و آب تحت فشار نیست.آب مصرفی کر هست.تنها زمانی آب شما جارری میباشد که شما آب مصرف کنید و پمپ نیز روشن باشد.به محض خاموش شدن پمپ آب کر میشود.

 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 09 و 56 دقیقه و 30 ثانیه
با عرض سلام و ادب خدمت شما استاد عزیز من یک عدد پمپ پنتکس همراه اتومات دیجیتال اسپارت به منبع اب ۱۰۰۰ لیتری در کنار پمپ در پارکینگ نصب کردم و از کنتور آب شهری به ورودی منبع وصل نموده ام ولی بعداز چند روزی یک مرتبه پمپ هوا گرفته و باید دکمه رسید را فشار داد تا مجددا پمپ روشن شود درضمن واحد ممورد نظر طبقه ۳
می باشد در صورت راهنمایی از شما متشکرم.
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام دوست عزیز پمپ شما هوا نگرفته اگر پمپ هوا بگیره که با دکمه رسیت هواگیری نمیشه!عیب از اتوماتیکتون هست.اتوماتهای دیجیتال با اب راکد مشکل دارن یا باید سیستم اتوماتیکتونو عوض کنید و مکانیکی با منبع تحت فشار ببندید یا باید پمپ رو مستقیم به کنتور وصل کنید.راه حل سوم هم این هست که اتوماتیک دیجیتال پنتاکس اصلی ببندید.که مورد اخر بدلیل اینکه متوجه اصل و فرعش نمیشید پیشنهاد نمیشه.دوم اینکه ممکنه برای شما عمل نکنه!!هیچ قانون و استانداردی ندارن این دیجیتال ها.
نیما جمعه 4 فروردین 1396 ساعت 11 و 38 دقیقه و 32 ثانیه
چرا پلاتین ها خال میندازن دو سه بارم عوض کردیم
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام دوست عزیز.خیلی ساده هست چون اتوماتیک تقلبی میخرید و در ضمن ممکن هست پمپتان قدرت بالایی داشته باشد مثلا 2 اسب یا 3 اسب.همچنین تنظیم نبودن اتوماتیک و باد منبع تحت فشار نیز دخیل هست.احتمال ابنکه مصرف آب واحد هم زیاد باشد میرود.برای حل تمام مشکلاتتون میتونید اتوماتیک دیجیتال خریداری کنید تا به راحتی 7/8 سال نیازی به چیز دیگه نداشته باشید
حمید پنجشنبه 6 خرداد 1395 ساعت 09 و 39 دقیقه و 35 ثانیه
دلیل نصب مخازن اب در ارتفاع چیست؟
آیدا سه شنبه 25 اسفند 1394 ساعت 08 و 49 دقیقه و 35 ثانیه
دلیل نصب مخازن آب در ارتفاع بالا چیست ؟
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام به شما کاربر عزیز.جواب سوالتان را در کانال تلگرام ما پیگیری کنید.
https://telegram.me/etbpump
طواحین جمعه 29 آبان 1394 ساعت 12 و 30 دقیقه و 45 ثانیه
با سلام و خسته نباشی
من در یک ساختمان 16 واحدی زندگی می کنم و جدیدا تصمیم داریم برای ذخیره سازی آب یک منبع آب خریداری کنیم ولی نمی دانیم که این منبع بلحاظ استاندارد باید چند لیتری باشد؟
دومین اینکه آیا این منبع باید از سطح زمین فاصله داشته باشد یا خیر ؟ و اگر جواب مثبت است بفرمایید چند متر با تشکر
محمد باقریان پاسخ داد:
پاسخ ارسال شد
محمد شنبه 9 آبان 1394 ساعت 15 و 55 دقیقه و 09 ثانیه
اتومات پمپ ساختمان ما بعضی وقتها كه اب مصرف میشود اتومات نمیكند ویه تقه روی اتومات میزنی كار میكند ایا اتومات قابل سرویس است یا روغن زده شود
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام دوست عزیز.اتوماتیک ها زیاد قابل مانور دادن نیستند و فقط میشود یک سرویس در قسمت پشت آنها انجام داد.روغن زدن دردی را دوا نمیکند!!اگر مشکل از شاستی باشد باید اتوماتیک را عوض کنید.اگر هم با سرویس راه بی افتد که مشکلی نخواهد داشت.
مجید سه شنبه 30 تیر 1394 ساعت 14 و 15 دقیقه و 53 ثانیه
سلام، برای طبقه 4 از یک آپارتمان 4 طبقه تک واحدی + پیلوت به متراژ 100 متر (سکنه 3 نفر) چه نوع پمپی رو پیشنهاد می دهید؟ کیفیت و عملکرد کم صدای دستگاه در اولویت است.
در پارکینگ جا برای نصب منبع انبساط وجود ندارد، آیا پمپ پنتاکس 1 اسب دو پروانه + کلید اتومات دیجیتال مناسب است یا از برندهای دیگر و پمپ یا قدرت بالاتر استفاده کنم؟
پیشاپیش ممنون
مریم پنجشنبه 21 خرداد 1394 ساعت 18 و 34 دقیقه و 43 ثانیه
سلام
ما هر وقت اب رو احتیاج نداریم پمب را خاموش میکنیم ایا این ضرری برای پمب دارد ؟
خالی شدن مخزن ممکن است بهمین دلیل باشد؟
سجاد باقری پنجشنبه 7 خرداد 1394 ساعت 23 و 36 دقیقه و 33 ثانیه
سلام . من بالن داخل منبع تحت فشار رو تازه عوض کردم اما اب داخل مخزن تحت فشار نمیره علتش چی میتونه باشه با گیج اندازه گرفتم منبع 3 بار فشار داره منبع ما 60 لیتری برای 5 طبقه و 10 واحد میباشد.

بالن هم صد در صد سالمه.

بنظر شما من باید در شرایت خواصی بالن رو باد میکردم ؟


علی دوشنبه 3 شهریور 1393 ساعت 20 و 39 دقیقه و 50 ثانیه
هنگامی که فشار اب شهری کم میشود پمپ اب ما یکسره کار میکنه و ما اونو خاموش میکنیم که بعد از اون به غیر از طبقه اول بقیه طبقه ها اب ندارند اگر پمپ رو خاموش نکنیم و یکسره کار کند مشکلی ایجاد نمیشود؟؟؟؟؟ با تشکر
مجتبی پنجشنبه 12 دی 1392 ساعت 11 و 26 دقیقه و 27 ثانیه
سلام توی سایت وب انسور هم سوالمو مطرح کردم توی همون بخشی که گفتید لطفا جواب بدید
محمد باقریان پاسخ داد:
چشم
فرسرایی جمعه 15 آذر 1392 ساعت 22 و 49 دقیقه و 33 ثانیه
با سلام در طبقه چهارم ساختمانی ساکن هستم که به علت مشترک بودن اشتراک اب امکان نصب پمپ در ورودی اب ساختمان میسر نیست و ابگرمکن ما نیز از نوع دیواری بوتان است که معمولا به علت افت فشار اب در طبقه چهارم روشن نمی شود ایا امکان دارد پمپ در طبفه چهارم داخل واحد نصب شود و فشار اب را تقویت نماید و اگر می شود باید از چه نوع پمپی و به چه صورت نصب شود .
پنجشنبه 16 آبان 1392 ساعت 09 و 52 دقیقه و 23 ثانیه
یه سوال كردیمااااااااااااا
رضــــا یکشنبه 5 آبان 1392 ساعت 14 و 27 دقیقه و 34 ثانیه
با سلام
برای ساختمان 8واحدی یك پمپ پنتاكس 1.5 اسب با مخزت 80 لیتری گرفتیم+كلید آنالوگ جنس خوب +5 راهی و درجه. خلاصه نصب كردیم و همه چی به خوبی پیش میرفت تا 20 روز پیش كه صداهایی مثل ضربه( قطع و وصل میشنیدیم) ك9 اوایل توجه نمیكردیم كه یك شب دیدیم خیلی بد جور صدا میده. رفتیم و دیدیم كلید آنالوگ در استانه قطع و وصل قرار میگیره و پمپ روشن خاموش میشه و اینكار باعث ضربه میشه. كه قطع كردیم برق پمپ رو. فرداش دوباره به برق كه زدم همون تكرار شد. والف تیوپ مخزن رو فشار دادم باد با فشار اومد بیرون و آبی بیرون نزد. به نظر شما مشكل از كجاست؟
سه شنبه 23 مهر 1392 ساعت 13 و 33 دقیقه و 31 ثانیه
با سلام ودرود، ما در طبقه دوم آپارتمان هستیم اتوماتیک ما بر اثر حادثه شکسته شد و ناچار به خرید همان مدل اتوماتیک شدیم و پس از دو هفته که راش انداختیم متاسفانه اولش شیر اتاقا کار میکرد ولی پس از 2 ساعت دیگه تو اتاقا ( آشپز خونه - دستشویی- حمام ) شیر آب که باز میکنیم پمپ فعال نمیشه در صورتی که شیر حیات را که باز میکنیم پمپ کار میکنه خواهشمندم راهنماییم کنید؟
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام.اتوماتیک جدید باید تنظیم شود.تنظیم نیست.مشکل همین هست.
سه شنبه 15 مرداد 1392 ساعت 15 و 26 دقیقه و 22 ثانیه
با سلام و احترام خدمت دوستان
لطفاً نظر خود را در خصوص این سیستم که مربوط به یک ساختمان 3 طبقه است را ارائه دهید .
یک تانکر آب 1500 لیتری روی پشت بام داریم که یک انشعاب از ورودی آب ساختمان در همکف گرفته و بالا برده و خروجی آن از بالا آمده و دوباره به طبقه همکف وصل کرده که البته این کار اشتباه است اما پس از مدتی یک پمپ مکش با مخزن 500 لیتری قبل از ورودی پمپ نصب کردیم که پمپ آب را از مخزن میکشد و به طبقات میدهد حال میخواهیم برای استفاده بهینه از تانکر 1500 لیتری یک انشعاب از خروجی تانکر که در طبقه همکف موجود است به ورودی تانکر 500 لیتری بدهیم آیا این کار درست است یا نه لطفاً راهنمایی کنید با تشکر
رضا کیانی پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 ساعت 18 و 14 دقیقه و 54 ثانیه
سلام.ساختمان ما 5 طبقه 10 واحدی که طبقه همکف پارکینگ و انباریه و 5واحد95متری و 4واحد110متری و یک واحد 78متری(واحدی که من در آن ساکنم در طبقه 5).سیستم کولرهمه واحدهاهم گازی است.در اکثر اوقات سال مشکل فشار آب درساختمان (بخصوص طبقات 4و5) نداریم بجز در تابستان.مخزن آب مصرفی روی پشت بام هم نداریم وفقط مخزن آب آتش نشانی داریم.اولا جهت نصب درطبقه همکف چه پمپی با چه قدرتی و همینطور چه منبع تحت فشار با چه حجمی پیشنهاد میکنیدومورد نیاز است تافشارآب کل ساختمان (بخصوص طبقات 4و5) درتابستان تامین شود؟
ثانیا آیا پمپهای پنتاکس ساخت ایتالیا هستند یا بازار مشترک وعلت تفاوت قیمت این مارک پمپ در فروشگاههای مختلف چیست؟(از 650تا880هزار تومان)و مدل 00 بهتر است یا 01 ؟درکل شما پمپهای پنتاکس را توصیه میکنید یا نه؟
ثالثا فروشنده ای میگفت منبع تحت فشار Reflex آلمان دارد که دارای سیستم بدون تیوب میباشد و در سایت نمایندگیش از عبارت {دیافراگم غیر قابل تعویض} استفاده شده.آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟ومنظور از دیافراگم یر قابل تعویض همان جانشین تیوب است؟
رابعا گذاشتن مخزن(بشکه)500 لیتری پلی اتیلن آب در طبقه همکف و قبل از پمپ لازم است؟ازنظر قانون اداره آب چطور؟
باتشکر فراوان
محمد باقریان پاسخ داد:
جواب شما در قسمت جواب سوالهای شما درج شد.
محمد دوشنبه 16 بهمن 1391 ساعت 01 و 36 دقیقه و 56 ثانیه
الان ما یک منبع داریم با فشار 2.5 بار پمپ روی 3 بار استارت و روی 4 بار خاموش می شه.الان اگر فشار منبع 1.5 بار باشه استارت پمپ روی 3 بار پمپ روشن می شه یا نه اگه نشد باید پیچ بزرگ تر سفت تر بشه یا شل تر چرا؟سوال بعدی الان فشار داخل لوله ها یک عدد ثابت هست یا این که با تغییر فشار منبع اون هم تغییر می کنه
محمد باقریان پاسخ داد:
سلام دوست عزیز.جواب شما در سایت تاسیسات داده شده.لطفا به پستی که سوال کردین مراجعه بفرمایید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic