پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
ساعت : ساعت 23 و 21 دقیقه و 05 ثانیه
نویسنده : محمد باقریان
در اغلب ساختمان های قم سیستم تاسیسات که به نوعی قلب هر ساختمان میباشد مورد کم لطفی قرار گرفته و کم و کاستی هایی در آن ایجاد میشود.یکی از بارز ترین کمبودها اجرای لوله کشی با قطر کم برای طبقات فوقانی میباشد.در صورتی که اگر طبق استانداردهای موجود این پروسه انجام گیرد تا حدودی از مشکلات کم فشاری آب کاسته میشود.
این کاستی ها تا جایی پیش میرود که در بعضی موارد مشاهده میشود که برای یک ساختمان 8 طبقه از واحد 1 تا واحد آخر از یک سایز لوله استفاده شده.این معضل در زمانی خود را نشان میدهد که حتی پمپ خانگی نیز از پس بالا بردن فشار آب و رساندن آن به یک فشار معمولی باز میماند و بالطبع باید از پمپ های با ظرفیت بیشتر استفاده کرد که در کنار آن هزینه برق و تعمیرات پمپ به صورت نجومی در خواهد آمد.در صورتی که با یک اجرای صحیح و کمی هزینه بالاتر در اجرای لوله کشی با قطر بالاتر میتوان از هزینه های بعدی به طور چشمگیری جلوگیری کرد.
در اینجا لازم است که سایز لوله را متناسب با ارتفاع طبقات به طور حدودی بیان کنم تا حداقل از خسارات بعدی بتوان پیش گیری نمود.
در خانه های ویلایی 1 طبقه سایز لوله 2 سانت
در خانه های ویلایی 2 طبقه به طور کل 2.5 سانت
در آپارتمان ها تا طبقه 3 روی پیلت 2.5 سانت
در آپارتمان های بالای 3 طبقه روی پیلوت 3 سانت

بهتر است برای استفاده از پمپ آب لوله پایین تر از سایز 2.5 انتخاب نشود.زیرا خروجی پمپ ها 1 اینچ میباشد و برای این سایز بهینه و طراحی شده است.لذا هرچقدر سایز لوله با سایز خروجی و ورودی پمپ یکی باشد نتیجه نهایی بهتر خواهد بود.

متذکر میشود که این سایز بندی طبق تجربه چند ساله این جانب بدست آمده است.شما میتوانید در این زمینه از متخصص های مربوطه مشاوره بگیرید.

 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 5 تیر 1392 ساعت 19 و 03 دقیقه و 43 ثانیه
ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic